Jeden svet deťom

 

Ako už tradične, nezabúdame ani na našich neskôr narodených. V sekcii Jeden svet deťom uvádzame inšpiratívne filmy pre žiakov, pre ktorých sme pripravili bezplatné školské projekcie.

 

Mnohí z nás to poznajú. Len čo rozlepíme oči, skontrolujeme počet lajkov na sociálnej sieti. Inak to nemá ani Annegiene - Dievča z Instagramu. S tým rozdielom, že na rozdiel od väčšiny z nás má vo svojich pätnástich rokoch už takmer 800-tisíc fanúšikov a v schránke jej pravidelne pristávajú pracovné ponuky od veľkých firiem. Problém je, že v skutočnosti Annegiene žije skôr na Instagrame než v skutočnom živote, v ktorom jej chýbajú tí skutoční priatelia.

 

Tak trochu opakom Annegiene, je dvanásťročná Betka, ktorej príbeh rozpovedá snímka Betka a múdre hlavičky. Betka sa prakticky nezastaví a neustále pomáha niekomu, kto to v jej okolí potrebuje. Či už spolužiakovi s duševnou chorobou alebo osamelým seniorom v domove dôchodcov. Práve pre nich a s nimi organizuje Betka pravidelné stretnutia Klubu chytrých hlavičiek.

  

Nie všetky deti na svete majú také šťastie, ako tie naše. Napríklad desaťročný Kimaru zo slumu v kenskom Nairobi. No napriek miestu, kde sa narodil, nestráca nádej a chce sa stať leteckým inžinierom. Ale odkiaľ na to zohnať peniaze? No predsa vlastným podnikaním. Napríklad so slepačími vajcami. Podarí sa mu naučiť, ako sa správne starať o sliepky? A podarí sa mu rozbehnúť jeho biznis? Dozviete sa v dokumentárnom filme Kimaru a kurence

 


Ďalšie filmy v sekcii: Jesserov sen