Máte právo vedieť

 

 

Technopárty v Iránskej islamskej republike? Život v povojnovom Iraku? Nádej a pád sýrskej revolúcie očami tých, ktorí verili na zmenu k lepšiemu, ale dočkali sa nástupu islamistov? Áno, aj o tomto a mnohom ďalšom je sekcia Máte právo vedieť plná dokumentárnych snímok o témach, ktoré by vám nemali ujsť. 

 

 

S obrazom Iránu sa nám spája všetko iné, len nie divoké technopárty. Že tento náš obraz nie je obrazom skutočnosti, dokazuje aj dokument Iránsky rave. Film plný elektronickej hudby a Iráncov, ktorí kvôli láske k hudbe riskujú mnohé, vám ukáže neznámy rozmer Blízkeho východu a jeho obyvateľov.

 

 

Revolúcia v Sýrii bola pre mnohých nádejou na zmenu. Zmenu k lepšiemu, k demokracii, k ľudským právam. Aj novinárka Ubajda si to pôvodne myslela. Násilná reakcia režimu a následný nástup islamistov na scénu ju však vyviedol z omylu. Jej osobnú výpoveď prináša divákom Jedného sveta dokument Vo vojnovej show.

 

 

Zaujíma vás, čo sa môže skrývať za fasádou rezortov, v ktorých trávime naše tropické dovolenky? Investigatívny príbeh nerovného súboja Papuáncov s austrálskym developerom a miestnymi úradníkmi ponúka snímka Opozícia.

 

Ďalšie filmy v sekcii: Ada na radnicu, Vyrob si svoj štát, Deň oslobodenia, Sindžár, kde si?, Výchova k vojne, Čierna ovca, Perla Afriky, Ukončiť vojnu, Kedy už ten vietor ustane, 32 utajovaných strán - Správa z pekla, Vďaka Bohu, že je piatok, Anjeli v pekle, Sedliacky rozum