Môj život inak

 

Spôsoby nášho života sa menia, no podstata zostáva, čelíme starým aj novým výzvam a problémom. Od starnutia populácie, cez otázky očkovania či neočkovania, po otázky spojené s príchodom na svet. Dokumenty o týchto a ďalších neľahkých, ale každému blízkych témach nájdete v sekcii Môj život inak.

 

Aký etický rozmer prinášajú nové poznatky v oblasti ľudskej reprodukcie? Technologické možnosti napredujú, sú medzi nami prvé deti, ktoré vznikli v laboratóriu. Aké to môže mať dopady na ľudskú spoločnosť? Aké to bude mať etické či právne dôsledky? Viac sa dozviete v polemickej dokumentárnej snímke Dieťa budúcnosti.

 

Tvrdenie, že vek je len číslo, nie je v podaní Švédky Dagny Carlsson žiadne klišé. Narodila sa pred 105 rokmi, no dnes aktívne bloguje, píše si s priateľmi, neštíti sa online zoznamiek, na párty neodmietne pohárik šumivého vína. Dokument Život začína po stovke nám Dagny ukazuje, že sa máme prestať báť a radšej si užívať život naplno v akomkoľvek veku.

 

Neobyčajná snímka o neobyčajných ľuďom. Dokument s názvom Normálny autistický film o ľuďoch s nálepkou “autisti” nám rozpovie poetický príbeh o tom, čo majú spoločné autisti, Malý princ či mimozemšťania, a najmä o tom, čo znamená či neznamená byť “normálny”.

 

Ďalšie filmy v sekcii: Epidémia slobody, Divošky mesačného cyklu, Kto ma teraz bude mať rád?, Medzi nami