Program Bratislava

PDF Program na stiahnutie

 

9.10.  – utorok 

ARTFORUM

19:00  Pamäť – Sloboda – Spomínanie, debata s Monikou Vrzgulovou, Robertom Kirchhoffom, moderuje Soňa Gyarfášová

 

11. 10. – štvrtok

KINO MLADOSŤ

16:00   Veliteľka Arian / Alba Sotorra / Nemecko, Španielsko, Sýria / 2018 / 77 min. / kurdsky / slovenské a anglické titulky  (HH)

18:00   Čističi / Hans Block, Moritz Riesewieck / Nemecko, Brazília, Holandsko, Taliansko, USA / 2018 / 80 min. / anglicky / české a anglické titulky  (UP) Q&A

20:30   Mäso je pasé / Marc Pierschel / Nemecko / 2017 / 95 min. / anglicky, nemecky / české a anglické titulky  (MPV)

 

GOETHEHO INŠTITÚT

18:00   Jeden svet s Absyntom: Beseda s Evou Umlauf k jej novej knihe z vydavateľstva Absynt – Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči, moderuje Michal Hvorecký

 

KC DUNAJ

20:00   Keď sa Boh nepozerá / Till Schauder / USA, Nemecko / 2017 / 88 min. / anglicky, perzsky, nemecky / české a anglické titulky  (HH)

 

 

12. 10. – piatok

KINO LUMIÈRE

K1

16:15   Nič sa neodpúšťa / Vincent Coen, Guillaume Vandenberghe / Belgicko, Francúzsko, Maroko / 2017 / 62 min. / francúzsky / české a anglické titulky  (UP)

17:45   Dôstojne zomrieť / Jesse van Venrooij / Holandsko / 2018 / 52 min. / holandsky / slovenské titulky  (UP) Q&A

20:00   Cirkus Rwanda / Michal Varga / Česko, Slovensko / 2018 / 80 min. / česky, rwandsky, anglicky / slovenské a anglické titulky  (SČĽP) * Q&A

 

K2

16:15   Spýtaj sa vašich / Barbora Berezňáková / Slovensko / 2018 / 28 min. / slovensky  (MPV) Q&A **VSTUP VOĽNÝ**

17:15   Okupácia 1968 / Jevdokija Moskvina, Linda Dombrovszky, Magdalena Szymków, Marie Elisa Scheidt, Stefan Komandarev / Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Bulharsko / 2018 / 130 min. / slovensky, česky, poľsky, maďarsky, bulharsky, nemecky, rusky / slovenské a anglické titulky  (SČĽP)

20:00   Závislá od mäsa / Marijn Frank / Holandsko / 2015 / 74 min. / holandsky / slovenské titulky  (SŠ)

21:45   Bojovníčka s nenávisťou / Vincenzo Caruso / Nemecko, Taliansko / 2017 / 52 min. / nemecky, anglicky / slovenské a anglické titulky  (HH)

 

KINO MLADOSŤ

16:00   Osamelý boj Thomasa Reida / Feargal Ward / Írsko / 2017 / 77 min. / anglicky / české a anglické  (HH)

17:45   Hráč s deťmi / Fèlix Colomer / Španielsko / 2017 / 94 min. / katalánsky, španielsky / slovenské a anglické titulky  (SŠ) Q&A

20:30   Proces: Ruský štát vs. Oleg Sencov / Askoľd Kurov / Estónsko, Poľsko, Česko / 2018 / 70 min. / rusky, ukrajinsky, anglicky / slovenské a anglické titulky (UP) 

 

KLUB POD LAMPOU 

18:00   Diskusia .glóbus & Jeden svet: Za Olega Sencova, hostia: Jana Bučka, Jefim Fištejn,Alexander Duleba, moderuje: Matúš Dávid   

 

ARTFORUM

19:00  Jeden svet s Absyntom: Beseda  s Andrejom Bánom k jeho novej knihe Slon na Zemplíne z vydavateľstva Absynt, moderuje Samo Marec 

 

CAFÉ BERLINKA

19:30   Neviditeľné deti / Marek Franko / Slovensko / 2018 / 27 min. / slovensky  (SČĽP) **VSTUP VOĽNÝ**

20:00   Diskusia Tajné životy: obťažovanie, pedofília, veci, o ktorých mlčíme, hostia: Miroslav Kocúr, Oľga Pietruchová, Silvia Porubanová  

  

13. 10. – sobota

ARTFORUM

10:00 – 11:00  Jeden svet s Artforom: Posvieťte si s nami na slobodu, knižné interaktívne programy pre deti vo veku 5 – 10 rokov  

 

KINO LUMIÈRE 

K1

14:00   Mama plukovníčka / Dieudo Hamadi / Francúzsko, Konžská demokratická republika / 2017 / 72 min. / lingala, svahilsky / české a anglické titulky  (HH)

16:00   Švédi z osady / Katarína Farkašová / Slovensko / 2018 / 74 min. / anglicky, slovensky / slovenské a anglické titulky  (SČĽP) *

17:15   Rómska debata, hostia: Irena Bihariová, Irma Horváthová, Andrej Belák, moderuje Martin Vavrinčík 

19:00   Osudy slobody / Jakub Šuvada / Slovensko / 2018 / 20 min. / slovensky / anglické titulky  (ŠP) * Q&A **VSTUP VOĽNÝ**

21:00   Silvana / Mika Gustafson, Christina Tsiobanelis, Olivia Kastebring / Švédsko / 2017 / 90 min. / anglicky, arabsky, litovsky, švédsky / české a anglické titulky  (HH)

 

K2

14:00   Môj neznámy vojak / Anna Kryvenko / Česko, Lotyšsko, Slovensko / 2018 / 80 min. / česky, slovensky, rusky / slovenské titulky  (SČĽP) Q&A

16:00   Zlodeji času / Cosima Dannortizer / Španielsko, Francúzko / 2018 / 84 min. / anglicky, francúzsky, japonsky, nemecky, holandsky, katalánsky, španielsky / slovenské a anglické titulky  (MPV)

18:00   Hráč s deťmi / Fèlix Colomer / Španielsko / 2017 / 94 min. / katalánsky, španielsky / slovenské a anglické titulky  (SŠ) Q&A

21:00   Ženy Zlatého úsvitu / Håvard Bustnes / Nórsko, Dánsko, Fínsko / 2017 / 92 min. / anglicky, grécky jazyk / české a anglické titulky  (MPV)

 

KINO MLADOSŤ

10:00   Aktivistka / Petteri Saario / Fínsko / 2017 / 57 min. / fínsky / české a anglické titulky  (JSD)

11:15   Všetci diktátorovi muži / Marjolaine Grappe / Francúzsko / 2018 /  anglicky, francúzsky, nemecky / slovenské a anglické titulky  (UP)

12:30   Dôstojne zomrieť / Jesse van Venrooij / Holandsko / 2018 / 52 min. /  holandsky / slovenské titulky   (HH) Q&A

15:30   V zajatí / Bernadett Tuza-Ritter / Maďarsko-Nemecko /2017 / 89 min.  /maďarsky /české a anglické titulky (SŠ)

17:15   Za zenitom / Sunny Bergman / Holandsko / 2007 / 55 min. / anglicky, holandsky / slovenské a anglické titulky  (SŠ)

18:30   Lapačky snov / Kim Longinotto / Spojené kráľovstvo, USA / 2015 / 104 min. / anglicky / české a anglické titulky  (HH)

20:30   Projekt Babička / Bálint Révész / Maďarsko, Spojené kráľovstvo / 2017 / 93 min. / anglicky, maďarsky, nemecky / české a anglické titulky  (HH)

 

KINO KLAP VŠMU 1

14:00   Ženy venezuelského chaosu / Margarita Cadenas / Francúzsko, Venezuela / 2017 / 83 min. / španielsky / české a anglické titulky  (MPV)

16:00   Cudzinec v raji / Guido Hendrikx / Holandsko / 2016 / 73 min. / anglicky / české a anglické titulky  (SŠ)

18:00   Niečo naviac / Palo Kadlečík, Martin Šenc / Slovensko / 2018 / 67 min. / slovensky / anglické titulky (SČĽP) Q&A

20:00   Hľadač mín / Hogir Hirori, Shinwar Kamal / Švédsko / 2017 / 82 min. / kurdsky / české a anglické titulky  (HH)

 

 

KINO KLAP VŠMU – Barco (- 1.poschodie) 

15:00  Rebelská stredná v Berlíne / Alexander Kleider / Nemecko / 2017 / 92 / nemecky / české a anglické titulky (SŠ)

17:00   Červená duša / Jessica Gorter / Holandsko / 2017 / 90 min. / rusky / české a anglické titulky  (SŠ)

19:00   V mojej izbe / Ayelet Albenda / Izrael / 2017/  70 min. / anglicky / slovenské a anglické titulky  (SŠ)

20:20  Xenofóbia / Barbora Sliepková / Slovensko / 2018 / 26 min. / slovensky  (SČĽP) **VSTUP VOĽNÝ**

 

KC DUNAJ 

12:00   Hranice práce / Apolena Rychlíková / Česko / 2017 / 71 min. / česky / anglické titulky  (SČĽP)  

13:15   Európa: Na ktorých deťoch záleží? / Jenne Magno / 2017 / česky, anglicky / české titulky / 75 min.  (UP) 

14:30   Diskusia Táto krajina nie je pre deti, hostia: Anna Siminghton Maar, Gwendolyn Albert, protagonista filmu   

15:30   Biomasaker, Zdravie za milión, Pezinská skládka / Jana Bučka, Lenka Moravčíková-Chovanec, Lena Kušnieriková / Slovensko / 2018 / 30 + 29 + 27 min. / slovenský / titulky  (SČĽP)  17:00  Q&A **VSTUP VOĽNÝ**

 

CAFÉ BERLINKA

19:30   Stand-up show Kate Smurthwaite, ForniKATEress: Polyamoria v praxi / v anglickom jazyku, **VSTUP 7 EUR**

20:30   Q&A s Kate Smurthwaite

21:00   PAPUČOVÁ NOC: Naprieč svetom – spoveď slobodnej  ženy / Jennifer Fox / USA / 2006 / 5 x 58 (290) min. / anglicky / anglické  titulky  (MPV) 

 

14. 10. – nedeľa

KINO LUMIÈRE

K1

14:00   Azúrová / Karina Holden / Austrália / 2017 / 76 min. / anglicky / české titulky  (MPV)

15:20   Diskusia Proti prúdu: Ako ustáť globálny konzum, hostia: Annamarie Velič, Radek Kubala, Alexandra Harmathová, moderuje Lukáš Osvald

16:30   Pred zločinom / Monika Hielscher, Matthias Heeder / Nemecko / 2017 / 88 min. / anglicky, francúzsky, nemecky / české a anglické titulky  (SŠ)

18:30   Keď príde vojna / Jan Gebert / Česko, Chorvátsko / 2018 / 76 min. / slovenský / anglické titulky  (SČĽP) Q&A

21:00   Všetci diktátorovi muži / Marjolaine Grappe / Francúzsko / 2018 /  anglicky, francúzsky, nemecky / slovenské a anglické titulky  (UP)

 

K2

14:00   Lapačky snov / Kim Longinotto / Spojené kráľovstvo, USA / 2015 / 104 min. / anglicky / české a anglické titulky  (HH)

16:15   Mesto duchov / Matthew Heineman / USA / 2017 / 90 min. / anglicky, arabsky / české a anglické titulky  (UP)

18:15   Závislá od mäsa / Marijn Frank / Holandsko / 2015 / 74 min. / holandsky / slovenské a anglické titulky  (SŠ)

20:30   Červená duša / Jessica Gorter / Holandsko / 2017 / 90 min. / rusky / české a anglické titulky  (SŠ)

 

KINO MLADOSŤ

12:00   Pásmo detských filmov (Rodičia s deťmi) / 2 x 30 min., vhodné pre vek 8 – 10 r.  a 11 – 14 r. / český dabing  (JSD)

14:00   V zajatí / Bernadett Tuza-Ritter / Maďarsko, Nemecko / 2017 / 89 min. / maďarsky / české a anglické titulky  (SŠ)

16:30   Genezis 2.0 / Christian Frei, Maxim Arbugajev / Švajčiarsko, Čína, Rusko, Južná Kórea, USA / 2018 / 112 min. / rusky, anglicky, jakutsky, kórejsky / slovenské a anglické titulky  (MPV)

19:00   Prípad Kalmus / Adam Hanuljak / Slovensko / 2018 / 78 min. / slovensky, nemecky / slovenské a anglické titulky  (SČĽP) Q&A

21:00   Nič sa neodpúšťa / Vincent Coen, Guillaume Vandenberghe / Belgicko, Francúzsko, Maroko / 2017 / 62 min. / francúzsky / české a anglické titulky  (UP)

 

KINO KLAP VŠMU 1

13:30   Mama plukovníčka / Francúzsko, Konžská demokratická republika / 2017 / 72 min. / lingala, svahilsky / české a anglické titulky  (HH)

15:00   Kroky na hrane / Viliam Bendík / Slovensko / 2017 / 40 min. / slovensky / anglické titulky  (SČĽP) Q&A

16:30   Poetka / Stefanie Brockhaus, Andreas Wolff / Nemecko / 2017 / 90 min. / arabský / české a anglické titulky  (HH) Q&A

19:00   Veliteľka Arian / Alba Sotorra / Nemecko, Španielsko, Sýria / 2018 / 77 min. / kurdsky / slovenské a anglické titulky  (HH) Q&A

 

KINO KLAP VŠMU – Barco (- 1. poschodie)

11:00   Ženy Zlatého úsvitu / Håvard Bustnes / Nórsko, Dánsko, Fínsko / 2017 / 92 min. / anglicky, grécky jazyk / české a anglické titulky  (MPV)

13:00   Naprieč svetom – spoveď slobodnej  ženy / Jennifer Fox / USA / 2006 / 6x 58 (353) min. / anglicky / titulky  (HH) 

14:00 – 1.diel

15:00 – 2.diel

16:00 – 3.diel

17:00 – 4.diel

18:00 – 5.diel

19:00 – 6.diel

20:00   Bez identity / Michael Drob / USA / 2014 / 96 min. / anglicky, rusky / slovenské a anglické titulky  (MPV)

 

CAFÉ BERLINKA

14:00   Európsky sen: Srbsko / Jaime Alekos / Španielsko / 2018 / 19 min. / anglicky / slovenské a anglické titulky  (UP) **VSTUP VOĽNÝ**

14:20   Jeden svet & Café Európa: Diskusia S utečencom v obývačke, hostia: Anna Alboth, Zuzana Števulová

 

15. 10. – pondelok

KINO LUMIÈRE

K1

16:30   Aktivistka / Petteri Saario / Fínsko / 2017 / 57 min. / fínsky / české a anglické titulky  (JSD)

18:00   Kubánski rafteri / Carles Bosch / Španielsko / 2002 / 120 min. / španielsky / slovenské a anglické titulky  (MPV) Q&A

21:00   Mäso je pasé / Marc Pierschel / Nemecko / 2017 / 95 min. / anglicky, nemecky / české a anglické titulky  (MPV)

 

K2

16:00   Bez identity / Michael Drob / USA / 2014 / 96 min. / anglicky, rusky / slovenské a anglické titulky  (MPV)/ 

17:40   Jeden svet & UNHCR: Diskusia Ľudia bez identity, hosť Yolande Ditewig 

19:00   Čističi / Hans Block, Moritz Riesewieck / Nemecko, Brazília, Holandsko, Taliansko, USA / 2018 / min. / anglicky / české a anglické titulky  (UP)

21:00   Hranice práce / Apolena Rychlíková / Česko / 2017 / 71 min. / česky / anglické titulky  (SČĽP)

 

MLADOSŤ

16:00   Smutné jazyky / Anna Grusková / Slovensko / 2018 / 60 min. / slovensky / slovenské a anglické titulky  (SČĽP) * Q&A

18:00   Zlodeji času / Cosima Dannortizer / Španielsko, Francúzko / 2018 / 84 min. / anglicky, francúzsky, japonsky, nemecky, holandsky, katalánsky, španielsky / slovenské a anglické titulky  (MPV)

19:45   302 životov / Lee Sang-hao, Ahn Hae-ryong / Južná Kórea / 2014 / 77 min. / kórejsky / slovenské a anglické titulky  (UP)

21:15   Za zenitom / Sunny Bergman / Holandsko / 2007 / 55 min. / anglicky, holandsky / slovenské a anglické titulky  (SŠ)

 

KC DUNAJ

18:30   Chuť žiť / Marek Kaboš / Slovensko / 2018 / 26 min. / slovensky  (SŠ) * **VSTUP VOĽNÝ**

19:10   Diskusia Chuť žiť – Za čiernou oponou, hostia: Valentína Sedíleková, Martina Paulínyová, moderuje Samo Marec

20:30   Mesto duchov / Matthew Heineman / USA / 2017 / 90 min. / anglicky, arabsky / české a anglické titulky  (UP)

 

FILOZOFICKÁ FAKULTA UNIVERZITY KOMENSKÉHO, Gondova 2, miestnosť G366  

11:00   Zaľúbenci na dráte – premietanie a masterclass Carles Bosch

 

AULA UNIVERZITY KOMENSKÉHO

16:30   Diskusia Cena slobody, hosť: Timothy Snyder, moderuje Martin M.  Šimečka

 

ARTFORUM BRATISLAVA

12:30   Autogramiáda Timothy Snyder

 

NOVÁ CVERNOVKA

19:00  Diskusia Denník N & Jeden svet: Vražda, ktorá pohla Slovenskom, hostia: Milan Lučanský, Peter Bárdy, moderuje Monika Tódová

20:20  Osudy slobody / Jakub Šuvada / Slovensko / 2018 / 20 min. / slovensky / anglické titulky  (ŠP)

  

16. 10. – utorok

KINO LUMIÈRE

K1

16:00   Mesto duchov / Matthew Heineman / USA / 2017 / 90 min. / anglicky, arabsky / české a anglické titulky  (UP)

18:00   Pred zločinom/ Monika Hielscher, Matthias Heeder / Nemecko / 2017 / 88 min. / anglicky, francúzsky, nemecky / české a anglické titulky  (SŠ)

20:00   Víťazný film súťažnej sekcie  

 

K2

16:00   Nerodič / Jana Počtová / Česko / 2017 / 83 min. / česky / anglické titulky  (MPV)

18:00   Poetka / Stefanie Brockhaus, Andreas Wolff / Nemecko / 2017 / 90 min. / arabský / české a anglické titulky  (HH)

20:00   Lepším človekom / Lawrence Jackman, Attiya Khan / Kanada / 2017 / 79 min. / anglicky / české titulky  (HH)

 

KINO MLADOSŤ

14:15  Zachor – Pamätaj / Monika Stacho, Ľubo Stacho / Slovensko / 2017 / 55 min. / slovensky / anglické titulky (SČĽP) * Q&A

15:45   Osamelý boj Thomasa Reida / Feargal Ward / Írsko / 2017 / 77 min. / anglický / české a slovenské titulky  (HH)

17:30   Silvana / Mika Gustafson, Christina Tsiobanelis, Olivia Kastebring / Švédsko / 2017 / 90 min. / anglicky, arabsky, litovsky, švédsky / české a anglické titulky  (HH)

19:30   Víťazný divácky film

 

KINO KLAP VŠMU 1

14:00   Lepším človekom / Lawrence Jackman, Attiya Khan / Kanada / 2017 / 79 min. / anglicky / české titulky  (HH)

16:00   Genezis 2.0 / Christian Frei, Maxim Arbugajev / Švajčiarsko, Čína, Rusko, Južná Kórea, USA / 2018 / 112 min. / rusky, anglicky, jakutsky, kórejsky / slovenské a anglické titulky  (MPV)

18:15   Azúrová / Karina Holden / Austrália / 2017 / 76 min. / anglicky / české titulky / (MPV)

19:45   Projekt Babička / Bálint Révész / Maďarsko, Spojené kráľovstvo / 2017 / 93 min. / anglicky, maďarsky, nemecky / české a anglické titulky  (HH)

 

KC DUNAJ

18:00   Utopený v mori obrazov  / 2016 / 33 min. / (UP) **VSTUP VOĽNÝ**

18:40   Jeden svet & Café Európa: Diskusia Súmrak zahraničného spravodajstva, hostia: Carl Soderbergh,  Belinda Goldsmith, moderuje Oľga Baková 

21:30   ZÁVEREČNÁ  PÁRTY S PREKVAPENÍM, koncert kapely Modré hory a Vec-a **VSTUP 9 EUR, pre držiteľov permanentky zdarma**

 

FILOZOFICKÁ FAKULTA UNIVERZITY KOMENSKÉHO, Vchod z Múzejnej ulice, miestnosť N418

09:00   Paywall: Obchod s vedou / Jason Schmitt / USA, Kanada, Spojené kráľovstvo / 2018 / 65 min.  (SŠ)

10:00   Diskusia Otvorené dáta, hosť: Ján Gondol

 

ŠTÚDIO L+S

08:30 – 19:00    Nadácia otvorenej spoločnosti v spolupráci s Jedným svetom: Masterclass STORYTIME 2018:

Na javisku vystúpia hostia, ktorí sa celý život inšpirujú reálnymi postavami, hrdinami aj antihrdinami. Medzi spíkrami sú majstri pointy, autori, scenáristi, režiséri, novinári, publicisti. Vo svojich príbehoch ukazujú odvážnych jednotlivcov, pomáhajú odkrývať fakty, vyvracať klamstvá a každým kúskom textu, fotkou alebo videom dopĺňajú našu spoločnú pamäť. No sú to predovšetkým ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa príbeh krajín, v ktorých žijú, skončil happy endom. Spíkri: režisérka: Agnieszka Holland, dokumentarista a reportér: Carles Boch, scenárista Petr Jarchovsky, spisovateľ Manon Uphoff, sociológ Michal Vašečka, novinár Victor Ilie a ďalší. Držitelia permanentiek festivalu Jeden svet získavajú 50 percentnú zľavu na podujatie STORYTIME. Registrujte sa na: http://storytime.osf.sk

 

SEKCIE:

SLOVENSKO A ČESKO ZA ĽUDSKÉ PRÁVA (SČĽP)

SLEPÁ ŠKVRNA (SŠ)

HRDINOVIA A HRDINKY (HH)

MÁTE PRÁVO VEDIEŤ (MPV)

UHOL POHĽADU (UP)

JS DEŤOM    (JSD)

ŠPECIÁLNE PREMIETANIE (ŠP)

 

VYSVETLIVKY:

* – premiéra 

Q&A – diskusia po filme s tvorcami