Tajomstvo „poslednej diktatúry v Európe“ odhalené. Film o súčasnom Bielorusku, spoločenských zmenách, slobode a umení. – Záhadný umelec sa objavuje v rôznych štvrtiach Minska. Rozprestrie plátno a začne maľovať. Vytvára zvláštne geometrické obrazce, obdĺžniky a štvorce… Krok za krokom spoznávame umelca bližšie. Je ním jeden z najsľubnejších bieloruských maliarov Zachar Kudin. Čo sa skrýva za jeho tajomnými obdĺžnikmi a štvorcami? Čaká nás prekvapujúce vysvetlenie…

Film mal premiéru v máji 2019. Na konci roka spáchal jeho protagonista samovraždu.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Ako premietať? Vyberte si film, ktorý chcete premietať. Vyplňte prosím prihlasovací formulár – ten vám zaistí, že link na film príde do Vašej mailovej schránky. Následne si môžete film pustiť doma alebo zorganizovať premietanie vo Vašej komunite. Budeme radi i za vašu spätnú väzbu, vyplniť ju môžete 1. deň po premietaní prostredníctvom e-mailového formulára.

Budeme radi, ak nezostanete len pri pozretí filmu a aj vďaka nášmu sprievodnému materiálu rozprúdite vo svojich komunitách spoločnú diskusiu.

Tento dokument uvádzame v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku k 100. výročiu narodenia Andreja Sacharova.

Réžia

Maksim Shved

Jazyk

RU

Titulky

EN, CZ

Veková prístupnosť

10+

Téma

Politické režimy

Stiahnuť sprievodný materiál

Festival finančne podporil

Partneri

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri