Tajomstvo „poslednej diktatúry v Európe“ odhalené. Film o súčasnom Bielorusku, spoločenských zmenách, slobode a umení. – Záhadný umelec sa objavuje v rôznych štvrtiach Minska. Rozprestrie plátno a začne maľovať. Vytvára zvláštne geometrické obrazce, obdĺžniky a štvorce… Krok za krokom spoznávame umelca bližšie. Je ním jeden z najsľubnejších bieloruských maliarov Zachar Kudin. Čo sa skrýva za jeho tajomnými obdĺžnikmi a štvorcami? Čaká nás prekvapujúce vysvetlenie…

Film mal premiéru v máji 2019. Na konci roka spáchal jeho protagonista samovraždu.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Ako premietať? Vyberte si film, ktorý chcete premietať. Vyplňte prosím prihlasovací formulár – ten vám zaistí, že link na film príde do Vašej mailovej schránky. Následne si môžete film pustiť doma alebo zorganizovať premietanie vo Vašej komunite. Budeme radi i za vašu spätnú väzbu, vyplniť ju môžete 1. deň po premietaní prostredníctvom e-mailového formulára.

Budeme radi, ak nezostanete len pri pozretí filmu a aj vďaka nášmu sprievodnému materiálu rozprúdite vo svojich komunitách spoločnú diskusiu.

Tento dokument uvádzame v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku k 100. výročiu narodenia Andreja Sacharova.

Réžia

Maksim Shved

Jazyk

RU

Titulky

EN, CZ

Veková prístupnosť

10+

Téma

Politické režimy a konflikty

Stiahnuť sprievodný materiál

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene