Prečo plasty? / Plastové sľuby Coca Coly

Priemysel nealkoholických nápojov čelí čoraz väčšej kritike používania plastov na jedno použitie. V roku 2018 si Coca-Cola, najväčší svetový výrobca nealkoholických nápojov, stanovila ambiciózne ciele na zníženie množstva svojich plastových obalov, ktoré končia v životnom prostredí.

Spoločnosť Coca-Cola si stanovila, že do roku 2030 bude zbierať jednu fľašu alebo plechovku za každú predanú a vyrábať ich z 50 % z recyklovaného materiálu. Plán je eliminovať odpad premenou starých fliaš na nové.

V tomto filme je skúmaná stratégia Coca-Coly s názvom „World Without Waste“. Mohol by to byť žiarivý príklad pre celý nápojový priemysel? Alebo je plán Coca-Coly recyklovať cestu von z problému zásadne chybný? A ako sa po troch rokoch Coca-Cole darí po celom svete plniť záväzky, ktoré si stanovila?

O trilógií Prečo plasty?

Plast je revolučný materiál. Je odolný, cenovo dostupný, multifunkčný – a posunul našu planétu na pokraj jednej z najhorších environmentálnych kríz v modernej histórii. Plasty sú tiež témou, ktorá je obklopená množstvom zmätkov a zavádzajúcich informácií.

Prečo plasty? je trojdielny investigatívny dokumentárny seriál, ktorý búra mýty a dezinformácie, pričom sa bližšie pozerá na to, čo je skutočnosť a čo je fikcia. Každý film skúma iný aspekt plastového znečistenia: recykláciu, ľudské zdravie a priemysel.

Dokumentárny film je mocný nástroj, ktorý pomáha sprostredkovať dôležité informácie a šíriť poznatky. Prečo plasty? pomôže vytvoriť jemnú vecnú diskusiu o znečistení plastmi a problémoch s ním spojených, ako je klimatická kríza, environmentálna spravodlivosť a verejné zdravie.

Viac informácií a možnosť zapojiť sa do iniciatívy nájdete na https://www.thewhy.dk/whyplastic

Réžia

Laura Mulholland / 2021 / 52 minút

Jazyk

anglicky

Titulky

slovenské

Veková prístupnosť

10+

Stiahnuť sprievodný materiál

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene