Prečo plasty? / Plastové sľuby Coca Coly

Priemysel nealkoholických nápojov čelí čoraz väčšej kritike používania plastov na jedno použitie. V roku 2018 si Coca-Cola, najväčší svetový výrobca nealkoholických nápojov, stanovila ambiciózne ciele na zníženie množstva svojich plastových obalov, ktoré končia v životnom prostredí.

Spoločnosť Coca-Cola si stanovila, že do roku 2030 bude zbierať jednu fľašu alebo plechovku za každú predanú a vyrábať ich z 50 % z recyklovaného materiálu. Plán je eliminovať odpad premenou starých fliaš na nové.

V tomto filme je skúmaná stratégia Coca-Coly s názvom „World Without Waste“. Mohol by to byť žiarivý príklad pre celý nápojový priemysel? Alebo je plán Coca-Coly recyklovať cestu von z problému zásadne chybný? A ako sa po troch rokoch Coca-Cole darí po celom svete plniť záväzky, ktoré si stanovila?

O trilógií Prečo plasty?

Plast je revolučný materiál. Je odolný, cenovo dostupný, multifunkčný – a posunul našu planétu na pokraj jednej z najhorších environmentálnych kríz v modernej histórii. Plasty sú tiež témou, ktorá je obklopená množstvom zmätkov a zavádzajúcich informácií.

Prečo plasty? je trojdielny investigatívny dokumentárny seriál, ktorý búra mýty a dezinformácie, pričom sa bližšie pozerá na to, čo je skutočnosť a čo je fikcia. Každý film skúma iný aspekt plastového znečistenia: recykláciu, ľudské zdravie a priemysel.

Dokumentárny film je mocný nástroj, ktorý pomáha sprostredkovať dôležité informácie a šíriť poznatky. Prečo plasty? pomôže vytvoriť jemnú vecnú diskusiu o znečistení plastmi a problémoch s ním spojených, ako je klimatická kríza, environmentálna spravodlivosť a verejné zdravie.

Viac informácií a možnosť zapojiť sa do iniciatívy nájdete na https://www.thewhy.dk/whyplastic

Réžia

Laura Mulholland / 2021 / 52 minút

Jazyk

anglicky

Titulky

slovenské

Veková prístupnosť

10+

Stiahnuť sprievodný materiál

Festival finančne podporil

ceske centrum bratislavaEu komisia

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri

Ďakujeme za poskytnutý webhosting zadarmo: