RE: Zlom v Bielorusku – boj za demokraciu

Aufbruch in Belarus – Jung, mutig, demokratisch

Bielorusko, pred voľbami a krátko po voľbách. Bielorusko plné nádeje na lepšiu budúcnosť, Bielorusko rozčarované a sklamané. Napriek masívnym protestom je Alexander Lukašenko opäť zvolený bieloruským prezidentom. Reportáž dokumentuje dni pred prezidentskými voľbami, kedy bolo na uliciach cítiť vieru v lepšiu budúcnosť a dni po voľbách, kedy sa ulice naplnili štrajkujúcimi z radov širokej verejnosti i aktivistov, frustrovaných z márnej snahy o slobodnejšiu a demokratickejšiu kultúru a krajinu.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Budeme radi, ak nezostanete len pri pozretí filmu a aj vďaka nášmu sprievodnému materiálu rozprúdite vo svojich komunitách spoločnú diskusiu. Záznam z diskusie z podujatia DEŇ EURÓPY s Miriam Lexmann a Dianou Fabiánovou môžete vidieť tu: https://vimeo.com/jedensvet/deneuropy.

Tento dokument uvádzame v spolupráci s Kanceláriou Európskeho Parlamentu na Slovensku k 100. výročiu narodenia Andreja Sacharova.

Osobnosť Andreja Sacharovova i ďalších laureátov aktuálne predstavuje i online výstava v Europeane: Sacharovova cena, Európsky parlament a ľudské práva na celom svete: https://www.europeana.eu/sk/exhibitions/sakharov-prize

Réžia

Juliane Tutein

Jazyk

Nemecky

Titulky

SK

Veková prístupnosť

12+

Téma

Politické režimy a konflikty

Stiahnuť sprievodný materiál

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene