RE: Zlom v Bielorusku – boj za demokraciu

Aufbruch in Belarus – Jung, mutig, demokratisch

Bielorusko, pred voľbami a krátko po voľbách. Bielorusko plné nádeje na lepšiu budúcnosť, Bielorusko rozčarované a sklamané. Napriek masívnym protestom je Alexander Lukašenko opäť zvolený bieloruským prezidentom. Reportáž dokumentuje dni pred prezidentskými voľbami, kedy bolo na uliciach cítiť vieru v lepšiu budúcnosť a dni po voľbách, kedy sa ulice naplnili štrajkujúcimi z radov širokej verejnosti i aktivistov, frustrovaných z márnej snahy o slobodnejšiu a demokratickejšiu kultúru a krajinu.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Budeme radi, ak nezostanete len pri pozretí filmu a aj vďaka nášmu sprievodnému materiálu rozprúdite vo svojich komunitách spoločnú diskusiu. Záznam z diskusie z podujatia DEŇ EURÓPY s Miriam Lexmann a Dianou Fabiánovou môžete vidieť tu: https://vimeo.com/jedensvet/deneuropy.

Tento dokument uvádzame v spolupráci s Kanceláriou Európskeho Parlamentu na Slovensku k 100. výročiu narodenia Andreja Sacharova.

Osobnosť Andreja Sacharovova i ďalších laureátov aktuálne predstavuje i online výstava v Europeane: Sacharovova cena, Európsky parlament a ľudské práva na celom svete: https://www.europeana.eu/sk/exhibitions/sakharov-prize

Réžia

Juliane Tutein

Jazyk

Nemecky

Titulky

SK

Veková prístupnosť

12+

Téma

Politické režimy

Stiahnuť sprievodný materiál

Festival finančne podporil

Partneri

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri