RE: Zlom v Bielorusku – boj za demokraciu

Aufbruch in Belarus – Jung, mutig, demokratisch

Bielorusko, pred voľbami a krátko po voľbách. Bielorusko plné nádeje na lepšiu budúcnosť, Bielorusko rozčarované a sklamané. Napriek masívnym protestom je Alexander Lukašenko opäť zvolený bieloruským prezidentom. Reportáž dokumentuje dni pred prezidentskými voľbami, kedy bolo na uliciach cítiť vieru v lepšiu budúcnosť a dni po voľbách, kedy sa ulice naplnili štrajkujúcimi z radov širokej verejnosti i aktivistov, frustrovaných z márnej snahy o slobodnejšiu a demokratickejšiu kultúru a krajinu.

Ako premietať? Vyberte si film, ktorý chcete premietať. Vyplňte prosím prihlasovací formulár – ten vám zaistí, že link na film príde do Vašej mailovej schránky. Následne si môžete film pustiť doma alebo zorganizovať premietanie vo Vašej komunite. Budeme radi i za vašu spätnú väzbu, vyplniť ju môžete 1. deň po premietaní prostredníctvom e-mailového formulára.

Budeme radi, ak nezostanete len pri pozretí filmu a aj vďaka nášmu sprievodnému materiálu rozprúdite vo svojich komunitách spoločnú diskusiu.

Tento dokument uvádzame v spolupráci s Kanceláriou Európskeho Parlamentu na Slovensku k 100. výročiu narodenia Andreja Sacharova.

Réžia

Juliane Tutein

Jazyk

Nemecky

Titulky

SK

Veková prístupnosť

12+

Téma

Politické režimy

Stiahnuť sprievodný materiál

Festival finančne podporil

Partneri

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri