Prihlasovanie filmov do súťaže

Súťažný program festivalu aj v roku 2023 tvorí Medzinárodná súťaž dokumentárnych filmov Slovensko a Česko za ľudské práva, ktorá pozostáva z 5 majoritne slovenských a 5 majoritne českých filmov.

režisérka Veronika Lišková s cenou
Režisérka Veronika Lišková získala v roku 2022 ocenenie za film Návštevníci


Zámerom súťaže je každoročne upozorňovať na to najlepšie v našom regióne a vytvárať diskusiu o kvalite, prienikoch a rozdieloch domácej a susedskej tvorby.

Svoje filmy do súťaže môžete prihlasovať do 1. augusta 2023. O výsledkoch predvýberu budete informovaní do 1. septembra 2023. Predvýber filmov uskutočňuje programový tím odborníkov a odborníčok a schvaľuje ho medzinárodná festivalová rada.

Do súťažného programu festivalu môžu byť zaradené len diela nad 50 minút vyrobené po 1. januári 2021. Prihlásené filmy musia byť pripravené na verejnú prezentáciu (k dispozícii hotový DCP a HD nosič, titulková listina a propagačné materiály) do 1. októbra 2023.

O víťazovi súťaže rozhodne počas 23. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet medzinárodná porota a ocení ho nielen plastikou od slovenskej sochárky Márie Tóthovej. Okrem plastiky víťaz získa finančnú cenu v hodnote 2000€ a možnosť účasti jeho filmového projektu na významnom medzinárodnom dokumentárnom podujatí.

Posledný ročník Jedného sveta mal dvoch víťazov, ktorí sa o cenu podelili – film Návštevníci režisérky Veroniky Liškovej a Fragile Memory režiséra Ihora Ivanka.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene