Sluchovo znevýhodnení diváci

Pre sluchovo znevýhodnených divákov sme tento rok pripravili tri streamingy so Špeciálnymi titulkami. Filmy bude možné vidieť priamo na tejto stránke v nižšie uvedených termínoch.

NEVIDITEĽNÁ: 7. NOV 12:00 — 8. NOV 12:00 + VÍŤAZNÝ FILM

ŽIAĽ ŽIEN: 6. NOV 12:00 — 7. NOV 12:00

Vyše tridsať rokov vieme o problémoch s klímou, publikujeme dáta, zakladáme panely a nič zásadné sa nedeje. V minulom roku sa vďaka klimatickým hnutiam a aktivistom dostali do hry emócie a veci sa odrazu dali do pohybu. Film Žiaľ žien preto nie je o štatistikách a teplotných stupňoch, ale o emóciách, ktoré vzbudzuje vidina kolapsu rovnováhy medzi planétou a ľuďmi. Je aj a hlavne o ženách, často matkách malých detí, pretože ženy neraz vnímajú a prežívajú ohrozenie klimatickou zmenou naliehavejšie než muži.

Film Žiaľ žien je jedným z desiatich filmov, ktoré súťažia o cenu medzinárodnej poroty v sekcii Slovensko a Česko za ľudské práva.

Tri príbehy žien vo filme Neviditeľná sú doplnené tromi pôrodmi. Cez ne sa nám otvára priestor na prienik do reality pôrodov na Slovensku a v Dánsku a možnosť pochopiť tak udalosti, ktorým čelili Melody, Stella a Lucia. Obrazne sa nám otvárajú dvere, aby sme pochopili zložitosť témy pôrodnej traumy a nevyhnutnosť zmeny postoja zdravotníckeho systému a spoločnosti voči žene ako rodičke. Vidíme potrebu vytvoriť priestor na zmenu a rešpektovať základné ľudské práva ženy.

Film Neviditeľná je jedným z desiatich filmov, ktoré súťažia o cenu medzinárodnej poroty v sekcii Slovensko a Česko za ľudské práva.

ZASPIEVAJ MI: 11. NOV 12:00 — 12. NOV 12:00

Mladý Pejangki žije a študuje v malebnom kláštore hlboko v horách Bhutánu. Ubehlo už niekoľko rokov, odkedy kráľ povolil v krajine televíziu a internet. Smartfóny odvtedy konkurujú denným rituálom zapaľovania sviečok a recitácie modlitieb. Pejangkiho vášňou sú ľúbostné piesne. Cez aplikáciu WeChat sa zaľúbi do mladej speváčky z mesta Thimphu. Pejangki je ľahostajný k štúdiu a starší mnísi ho za to karhajú. On radšej predáva liečivé huby, aby zarobil dosť peňazí, mohol opustiť kláštor a našiel tú, „o ktorej sníva vo dne v noci“. Rúcho vymení za bežný odev. Podľahne Pejangki romantike a pokušeniam mesta alebo sa vráti k zbožnému životu v kláštore?

Zakúpiť lístky na konkrétne filmy si môžete iba počas dňa, kedy sú sprístupnené. Vyberte si film a zaplaťte prostredníctvom platobnej karty alebo PayPal v zabezpečenej platobnej bráne. Cena streamu je 2,50 Eur. Po zaplatení sa vám spustí film automaticky. V prípade technických problémov kontaktuje info@dafilms.com.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene