Prihlasovanie filmov do súťaže 2024

Súťažný program festivalu aj v roku 2024 tvorí Medzinárodná súťaž dokumentárnych filmov Slovensko a Česko za ľudské práva, ktorá pozostáva z 5 majoritne slovenských a 5 majoritne českých filmov.

Režisérka Viera Čákanyová s porotou
Režisérka Veronika Lišková získala v roku 2022 ocenenie za film Návštevníci


Zámerom súťaže je každoročne upozorňovať na to najlepšie v našom regióne a vytvárať diskusiu o kvalite, prienikoch a rozdieloch domácej a susedskej tvorby.

Svoje filmy do súťaže môžete prihlasovať do 1. júla 2024. O výsledkoch predvýberu budete informovaní do 1. septembra 2024. Predvýber filmov uskutočňuje programový tím odborníkov a odborníčok a schvaľuje ho medzinárodná festivalová rada.

Do súťažného programu festivalu môžu byť zaradené len diela nad 50 minút vyrobené po 1. januári 2022. Prihlásené filmy musia byť pripravené na verejnú prezentáciu (K dispozícii hotový DCP a HD nosič, titulková listina a propagačné materiály a ideálne aj titulky pre nepoćujúcich a audiokomentár pre n vidiacich) do 1. septembra 2023.

O víťazovi súťaže rozhodne počas 25. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet medzinárodná porota a ocení ho nielen plastikou od slovenskej sochárky Márie Tóthovej. Okrem plastiky víťaz získa finančnú cenu v hodnote 2000€.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene