Jeden svet v komunitách – často kladené otázky

Kde nájdem aktuálnu ponuku filmov, z  ktorej si môžem vybrať?  

Aktuálna ponuka filmov v rámci projektu Jeden svet v komunitách je dostupná priamo na webe Jedného sveta v komunitách.

Ako sa dostanem k  filmu, ktorý chcem premietať?  

Keď si na webovej stránke vyberiete film, ktorý chcete premietať, kliknite na políčko „chcem premietať“. Po kliknutí budete presmerovaní na formulár, na základe ktorého vám bude automaticky zaslaný odkaz na film. Film je možné aj stiahnuť, pre lepšie a ničím nerušené premietanie. Ak film stiahnete, po jeho premietnutí ho hneď vymažte. Film v  žiadnom prípade neposielajte tretím stranám.  Ďakujeme za porozumenie.

V akej jazykovej verzii sú filmy k dispozícii?  

Jeden svet v komunitách ponúka filmy, ktoré sú vždy v pôvodnom znení so slovenskými, v niektorých prípadoch s českými titulkami. Tieto titulky sú vpálené priamo do obrazu. Dabing k zahraničným filmom nie je k dispozícii.   

Aký ďalší materiál k  filmu mám k dispozícii?  

K filmom z ponuky Jeden svet v komunitách, dostanete od nás sprievodné materiály. Tieto materiály vám poslúžia pre lepšiu orientáciu v téme filmu. Zároveň vám dajú informácie, kde si vyhľadávať ďalšie informácie k téme, alebo kto sa jej venuje.   

Kto môže premietanie zorganizovať?  

Premietanie môže zorganizovať človek individuálne ako fyzická osoba, ale tiež organizácia ako napríklad nezisková organizácia, kultúrne centrum, akákoľvek firma v rámci svojho programu alebo náplne.  

Kde môžem premietania zorganizovať?  

Premietanie je možné zorganizovať v  podstate kdekoľvek na území Slovenska – doma s rodinou či  partiou, vo vašej práci, v obľúbenej kaviarni, v kultúrnom alebo voľnočasovom centre, a podobne.  

Budeme podpisovať zmluvu?  

Nie, podpísanie zmluvy pre premietanie potrebné nie je. Je potrebné vyplniť formulár, ktorý je dostupný po kliknutí na konkrétny film z ponuky na webe Jedného sveta v komunitách.    

Budem musieť zaplatiť poplatok?  

Nie, filmy sú dostupné bez poplatku.  

Budem môcť vyberať na premietania vstupné?  

Podmieňovať vzhliadnutie filmu na základe povinného vstupného nie je dovolené. Ak organizujete premietanie v rámci kultúrneho centra, je možné vyberať dobrovoľné vstupné.  

Budem môcť zorganizovať viac denný event, napríklad tri dni za sebou, kde premietnem viac filmov za sebou, ktoré sú v ponuke Jeden svet v komunitách?  

Áno.

Môžem premietania filmov z ponuky Jeden svet v komunitách obohatiť o ďalší program ako diskusie, prednášky, workshopy a podobne?  

Áno, veľmi uvítame, ak sa rozhodnete zorganizovať viac dňové podujatie, kde okrem premietania filmov uvediete aj iný, doplňujúci program.  

Organizujem hudobný, divadelný, tanečný, alebo iný festival, akciu pre verejnosť, môžem premietať film alebo filmy z Jedného sveta v komunitách a zaradiť filmy do programu?  

Áno.  

Budem môcť takéto viac dňové podujatia nazvať „Jeden svet“ ?  

Ak sa rozhodnete zorganizovať viac dňové podujatie, kde každý deň premietnete napríklad dva filmy z ponuky Jedného sveta v komunitách, pričom toto podujatie bude dostupný pre širokú verejnosť a budete ho verejne propagovať, event je potrebné nazvať Ozveny Jedného sveta v … (doplní sa názov mesta, názov kultúrneho centra).  

Budem môcť takémuto viac dňovému podujatiu dať rovnakú tému ako mal Jeden svet v Bratislave v danom roku?  

Nie, nebude to možné.  

Aký vizuál v prípade viac dňového podujatia môžem použiť?  

Odporúčame vytvoriť váš vlastný vizuál, ktorý bude použitý na vašom webe a sociálnych sieťach.  Vizuálne podklady, ktoré si viete prispôsobiť pre váš vlastné podujatie, vám poskytnúť nevieme.  

Ako vo vytvorených vizuáloch a v propagácii podujatia uvediem spoluprácu s festivalom Jeden svet?

Spoluprácu medzi vami ako organizátorom podujatia a nami je dostačujúce uviesť vetou: „Premietané filmy je možné vzhliadnuť vďaka spolupráci s filmovým festivalom Jeden svet a ich projektu Jeden svet v komunitách.“ na vašom webe, FB udalosti, prípadne tlačených plagátoch, ak ich vyhotovujete. 

Akú spätnú väzbu poskytnem Jednému svetu po uskutočnení premietania/ premietaní?  

Po premietaní filmu vám na základe vyplneného formulára príde automaticky vygenerovaný email, kde privítame vašu spätnú väzbu – ako premietanie prebehlo, aké boli vaše pocity, zážitky a poznania. Ak pripojíte aj fotografie, budeme veľmi vďační.   

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Napíšte nám.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene