Program

 

Harmonogram premietaní podľa dní na Stiahnutie / Program to download

 

Tlačený program s krátkymi popiskami filmov na stiahnutie

 

Štvrtok 26. 11. / Thursday, November 26

Kino Lumière K1Špitálska 4, Bratislava

17:00   Bremeno mieru / Burden of Peace

19:00   Slávnostný ceremoniál otvorenia 16. ročníka festivalu JEDEN SVET (vstup na pozvánky)

 

Kino Lumière K2, Špitálska 4, Bratislava

16:30   Stopy v snehu / Tracks in the Snow

 

Kino Lumière K4, Špitálska 4, Bratislava

17:40   Hlas za kozu / A Goat for a Vote

18:45   PMR – ako ďalej? / PMR – in the State of Limbo

20:30   ThuleTuvalu / ThuleTuvalu

 

KC DUNAJ, Nedbalova 3, Bratislava

16:30   Škola disentu / Lessons in Dissent

18:30   Neviditeľné vlny / What We Don't See

20:15   Kolonializmus – vrodené násilie / Concerning Violence

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám 17, Bratislava

16:30   Víza do raja / Visa To Paradise

18:30   Muž, ktorý uzdravuje ženy / The Man Who Mends Women

20:45   Dron / Drone

 

Dom QUO VADIS, Hurbanovo nám. 1, Bratislava

16:30   Vtedy v Bratislave / Back Then In Bratislava

19:00   Krajina na pomedzí / The Land Between

20:30   Kto je Dayani Cristal? / Who is Dayani Cristal?

Piatok 27. 11. / Friday, November 26

Kino Lumière K1Špitálska 4, Bratislava

16:30   Mňa neumlčia / I Will Not Be Silenced

18:15   Fatálna pomoc  / Fatal Assistance

20:15   Karikaturisti: Pešiaci demokracie / Cartoonists: Foot Soldiers of Democracy

 

Kino Lumière K2, Špitálska 4, Bratislava

16:30   Vzdialená blízka / So Faraway, So Close

17:30   Svet podľa Zdenky / The World According to Zdenka

Nácviky života / Rehearsing Life / Nácviky života

Primáška / Bandmaster / Primáška

+ DISKUSIA S  TVORCAMI: Barbora Botošová, primáška a protagonistka filmu, Zuzana Kumanová, združenie In Minorita, Paula Ďurinová a Vladimíra Hradecká, režisérky filmov

19:00   Demokrati / Democrats

21:00   Bojovníci zo severu / Warriors from the North

 

KC DUNAJ, Nedbalova 3, Bratislava

16:00   Deti 404 / Children 404

17:30   Volebné obdobie / The Term

19:00   DISKUSIA FRONTLINE CLUB - Putinove Rusko: domáca politická klíma a mocenské ambicie. HOSTIA: Jefim Fištajn, poradca Prezidenta Rádia Svobodná Evropa, Miša Kapustin, liberálny rabín, emigrant z Krymu po ruskej anexii, Grigorij Mesežnikov, prezident Inštitútu pre verejné otázky  

KC DUNAJ – GALÉRIA

18:00   VIDEO A DISKUSIA NA TÉMU JADROVÁ UKRAJINA - o atómovkach bez ľudí? HOSTIA: Iryna Holovko, National Ecological Center of Ukraine, Dana Mareková (CEE Bankwatch Network), Juraj Mesík, analytik globálnych trendov

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám 17, Bratislava

16:30   Domino efekt / Domino Effect

18:00   Tak ďaleko, tak blízko / So Far, So Near 

            + DISKUSIA S TVORCAMI FILMU - producentka Barbara Hessová, strihač filmu Peter Harum, protagonistka filmu Kateřina Nakládalová  

20:00   Hip Hop-erácia / Hip Hop-eration

 

Dom QUO VADIS, Hurbanovo nám. 1, Bratislava

16:30   Zatajené listy / Supressed Letters

17:30   LoveMEATender / LoveMEATender

18:45   Plná voľba / Full Option

Pekelný rybolov / A Hell of Fishing

Jem, teda som / I eat Therefore I am

20:15   Palestínsky maratón / Palestine Marathon

Sobota 28. 11. / Saturday, November 28

Kino Lumière K1Špitálska 4, Bratislava

14:30   Hip Hop-erácia / Hip Hop-eration

16:15   Lapač snov / Dreamcatcher 

18:15   Citizenfour / Citizenfour

20:30   Muž, ktorý uzdravuje ženy / The Man Who Mends Women

 

Kino Lumière K2, Špitálska 4, Bratislava

15:00   Vtedy v Bratislave / Back Then In Bratislava

16:00   Tvoj čas... / Your Time...

17:00   Život podľa Václava Havla / Václav Havel - Living in Freedom

18:30   Anton Srholec / Anton Srholec

20:30   Bojovníci zo severu / Warriors from the North

 

KC DUNAJ, Nedbalova 3, Bratislava

15:00   Made in BY / Made in BY

16:00   Sugar Blues / Sugar Blues

17:45   Toto je exil – denníky detských utečencov / This is Exile – Diaries of Child Refugees

18:45   DISKUSIA CAFÉ EURÓPA: UTEČENCI MEDZI NAMI. HOSTIA: Petra Achbergová, riaditel'ka Odboru migrácie a integrácie Migračného úradu MV SR, Naima Abdi, utečenkyňa zo Somálska žijúca v Trnave, Ameer Mayyahi, utečenec z Iraku, žijúci v Bratislave, Miroslava Hlinčíkova, výskumníčka, Ústav etnológie SAV/Inštitút pre verejné otázky

 

KC DUNAJ – GALÉRIA

17:30    DISKUSIA S REŽISÉRKOU FILMU Sugar Blues ANDREOU CULKOVOU

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám 17, Bratislava

15:00   Čečensko, vojna bez stôp / Chechnya, War without Trace

16:45   Dobré časy prichádzajú / Good Things Await

18:45   Vojna lží / War of Lies

20:30   Kolonializmus - vrodené násilie / Concerning Violence 

 

Dom QUO VADIS, Hurbanovo nám. 1, Bratislava

15:00   PMR – ako ďalej? / PMR – in the State of Limbo

16:45   Redakcia / The Newsroom - Off the Record

18:45   Volebné obdobie / The Term

20:30   Kto je Dayani Cristal? / Who is Dayani Cristal?

Nedeľa 29. 11. / Sunday, November 29

Kino Lumière K1Špitálska 4, Bratislava

15:00   E-TEAM / E-TEAM

16:30   DISKUSIA CAFÉ EURÓPA O SÝRII: Obyčajní l'udia na pozadí konfliktu. HOSTIA: Al Hakam Shaar, Sýria (realizuje výskumný projekt na rekonštrukciu sýrského mesta Allepo), Jozef Lenč, politológ, Univerzita sv. Cyrila a Metoda, Andrej Bán, fotograf a reportér

18:15   Virunga / Virunga

20:15   Citizenfour / Citizenfour

 

Kino Lumière K2, Špitálska 4, Bratislava

15:00   Srbský právník / The Serbian Lawyer

16:45   Neviditeľné vlny / What We Don't See

18:30   ThuleTuvalu / ThuleTuvalu

20:30   Krajina na pomedzí / The Land Between

 

KC DUNAJ, Nedbalova 3, Bratislava

15:00   Demokrati / Democrats

17:00   LoveMEATender / LoveMEATender

18:00   DISKUSIA: PLANÉTA NA TANIERI. HOSTIA: Katarína Nikodemová (Greenpeace, Jedlá zmena), Lucia Gallová (Vidiecka Platforma), Petra Ježeková (Živica Supply Change)

19:45   Podoba ticha / The Look of Silence

KC DUNAJ – BAR

16:00   Karibu KENYA – Alebo ako Slováci menia Keňu / Karibu KENYA – or How Slovaks are Changing Kenya

 Premeny / Transitions

+ DISKUSIA: Kenský rozvojový romantizmus. HOSTIA: Diana Hulová, terénna pracovníčka Človeka v ohrození v Keni, Maia Martiniakova, režisérka, Zuzana Pauková, dobrovol'níčka Človeka v ohrození v Keni

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám 17, Bratislava

15:00   Ťažko uveriteľné / Hard To Believe

16:15   Bremeno mieru / Burden of Peace

18:00   Očami fotografky / Through The Eyes of a Photographer

            + DISKUSIA S REŽISÉROM FILMU Očami fotografky MATEJOM MINÁČOM

20:30   Stále spolu / Always Together

 

Dom QUO VADIS, Hurbanovo nám. 1, Bratislava

15:00   Hlas za kozu / A Goat for a Vote

16:15   Vzdialená blízka / So Farway, So Close

17:30   Škola disentu / Lessons in Dissent

19:30   Víza do raja / Visa To Paradise

Pondelok 30. 11. / Monday, November 30

Kino Lumière K1Špitálska 4, Bratislava

16:30   Čečensko, vojna bez stôp / Chechnya, War without Trace 

18:30   Cargo 200 / Cargo 200

+ DISKUSIA S REŽISÉRKOU FILMU Cargo 200 MASHOU NOVIKOVOU (Rusko)

20:30   Dron / Drone

 

Kino Lumière K2, Špitálska 4, Bratislava

17:00   Jednoduché šťastie / Simple Happiness

             Zatajené listy / Supressed Letters

18:45   Život podľa Václava Havla / Václav Havel - Living in Freedom

20:15   Pieseň bez domova / No Land's Song

 

KC DUNAJ, Nedbalova 3, Bratislava

17:00   Palestínsky maratón / Palestine Marathon

18:15   Ukrajinské hlasy / Ukraine Voices

20:00   Sugar Blues / Sugar Blues

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám 17, Bratislava

16:30   Domino efekt / Domino Effect

18:00   Mňa neumlčia / I Will Not Be Silenced

19:30   Na Sever / Into the North

+ DISKUSIA S TVORCAMI FILMU: režisérka Nataša Dudinski (SR, Izrael), producent Jan Macola, autorka námetu a spoluautorka scenára Judita Matyášová  

 

Dom QUO VADIS, Hurbanovo nám. 1, Bratislava

16:30   Stopy v snehu / Tracks in the Snow

17:45   Made in BY / Made in BY

19:00   Plná voľba / Full Option

Pekelný rybolov / A Hell of Fishing 

Jem, teda som /  I eat Therefore I am

20:30   Ťažko uveriteľné / Hard To Believe

Utorok 1. 12. / Tuesday, November 1

Kino Lumière K1Špitálska 4, Bratislava

16:30   Cargo 200 / Cargo 200

17:45   Dobré časy prichádzajú / Good Things Await

20:00   PROJEKCIA VÍŤAZNÉHO DIVÁCKEHO FILMU 

Kino Lumière K2, Špitálska 4, Bratislava

16:30   Jenica & Perla / Jenica & Perla

17:45   Návrat do horiaceho domu / Return To a Burning House

19:00   Podoba ticha / The Look of Silence

21:00   Deti 404 / Children 404

 

KC DUNAJ, Nedbalova 3, Bratislava

17:00   Redakcia / The Newsroom - Off the Record

19:00   DISKUSIA FRONTLINE CLUB: Hodnoty a vízie majitel'ov médií: mediálny trh rok po zásadných vlastníckých zmenách. HOSTIA: Lukáš Fila, riaditel' vydavatel'stva N Press, Peter Mertus, generálny riaditel' News and Media Holding, a. s. Slovensko, Vladimír Mužík, výkonný riaditel', MAFRA Slovakia, Pavlína Kvapilová, konzultantka v oblasti médií a mediálných trendov (ČR), Alexej Fulmek, Petit Press

20:30   Vojna lží / War of Lies

 

Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám 17, Bratislava

16:30   E-TEAM / E-TEAM

18:30   PROJEKCIA VÍŤAZNÉHO SLOVENSKÉHO DOKUMENTÁRNEHO FILMU   (vstup voľný)

20:00   Virunga / Virunga

 

Dom QUO VADIS, Hurbanovo nám. 1, Bratislava

17:00   Toto je exil – denníky detských utečencov / This is Exile – Diaries of Child Refugees

18:15   Ukrajinské hlasy / Ukraine Voices

20:00   Srbský právník / The Serbian Lawyer