Jeden Svet 2022 —
23. medzinárodný festival
dokumentárnych filmov

Pripravujeme 23. ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý sa koná 5. – 11. novembra 2022 v Bratislave a zároveň po celom Slovensku online. Témou tohto ročníka je Domov. #vitajdoma

Katalóg filmov

Hostia

Irena Taskovski

Irena Taskovski – členka medzinárodnej poroty

Založila a riadi predajnú a produkčnú spoločnosť Taskovski Films v Londýne s pobočkami v celej Európe. Irena pracuje ako filmová konzultantka pre mnohé filmové inštitúcie ako napr. HBO Europe, TRT world, Asian Cinema Fund, Dok.incubator CZ, Sources Germany a MFDF Ji.hlava. Absolvovala FAMU v Prahe, študovala aj na National Film & Television School v Londýne. Irena vzdeláva a je aktivistkou vo filmovom priemysle.

Erik Winker

Erik Winker – člen medzinárodnej poroty

Erik Winker pôsobí v oblasti dokumentu už viac ako 20 rokov. Je jedným z troch generálnych riaditeľov CORSO Film. Produkcie CORSO sa pravidelne objavujú na festivaloch, v televízii a v kinách po celom svete a získavajú množstvo prestížnych nominácií a ocenení. Erik pracuje ako lektor medzinárodných workshopov ako Dok.Incubator, Ex Oriente, EsoDoc a Documentary Campus a je pravidelným členom festivalových a finančných porôt.

Jindřich Andrš

Jindřich Andrš – člen medzinárodnej poroty

Jindřich Andrš vyštudoval dokumentárnu tvorbu na FAMU a teóriu filmu na Karlovej univerzite a Edinburgh Napier University. Jeho celovečerný dokumentárny debut Nová šichta (2021) získal množstvo ocenení poroty a divákov (DOK Leipzig, FIPADOC, MFDF Jihlava, Jeden svet Bratislava, Ceny českých filmových kritikov, nominované na Európske filmové ceny a iné). Ako producent dokončil medzinárodne úspešný krátky film Pripyat Piano – „dokumentárny koncert“ z Černobyľu.

Miesta

FILOZOFICKÁ FAKULTA UK

Mestské divadlo P.O.Hviezdoslava

A4 – Priestor súčasnej kultúry

Kino KLAP (Filmová a televízna fakulta VŠMU)

Kino Mladosť

Festival finančne podporil

ceske centrum bratislavaEu komisia

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri

Ďakujeme za poskytnutý webhosting zadarmo: