CESTA DO UTÓPIE

Rejsen til Utopia

Dánsku speváčku, nórskeho filmového režiséra a ich deti čoraz viac trápi svet, ktorý prevezme po dospelých ďalšia generácia. Globálna klimatická kríza spôsobuje rodičom vrásky na čele. Zhodnú sa, že sa nebudú môcť len tak pozrieť deťom do očí a povedať, že nekonali, lebo nevedeli, čo sa deje. Preto dospejú k zásadnému rozhodnutiu: opustiť svoj pohodlný domov v Nórsku a stať sa súčasťou ideálnej spoločnosti v ekodedine Permatopia, čo je rozbehnutý dánsky projekt, akási moderná, realistická Utópia, ktorá rodine umožní žiť v súlade s jej presvedčením. Chcú, aby nastala revolučná zmena, a ich rodina má stáť na jej počiatku. Chcú žiť v súlade s hodnotami, ktoré sú prospešné pre jedinca, rodinu, spoločnosť a planétu. Ale aké sú to hodnoty? A dokážu sa na nich vôbec zhodnúť?

Film Cesta do utópie je obmedzený na 300 pozretí.

Program bol podporený aj Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

K filmu 10.novembra o 17:00 prebehne diskusia Café Európa: Cesta do utópie alebo nekonečný rast na planéte s obmedzenými zdrojmi?

Réžia

Erlend E. Mo / Dánsko, Nórsko / 2020 / 89 min.

Jazyk

dánsky, nórsky

Titulky

české, anglické

Téma

Klíma

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene