Praktické informácie

K dokonalému filmovému zážitku sme si pre vás pripravili zoznam otázok a odpovedí. Veríme, že vďaka nim si tento rok Jeden svet užijete do sýtosti.

Veríme, že tu nájdete odpovede na všetky vaše otázky. Ak nie, napíšte nám na jedensvet@clovekvohrozeni.sk. Radi vám pomôžeme.

Ako a kde môžem pozerať filmy?

Filmy budú tento rok v bratislavských kinosálach aj online. Prehľadne ich nájdete v našom programe.

Aké sú typy vstupeniek?

Celofestivalová permanentka a jednorazové vstupenky na jednotlivé filmové projekcie. S permanentkou pozeráte toľko filmov, koľko chcete – stačí jednoducho prísť na premietania do bratislavských kín alebo pozerať filmy online. Jedorazová vstupenka vám umožní vidieť jeden konkrétny film.

Celofestivalové permanentky predávame do 31. októbra. Jednorazové vstupenky sú v predaji od 1. novembra 2022. Informácie o cenách nájdete v sekcii o vstupenkách.

Ako pozerať filmy online s permanentkou?

Počas festivalu na našom webe každý deň o 12:00 sprístupníme 4 až 5 filmov, ktoré si budete môcť pozrieť online v detaile každého filmu. K dispozícii budú 24 hodín. (od 12:00 na obed do poludnia 12:00 nasledujúceho dňa)

Pre sledovanie filmov online potrebujete číslo vašej permanentky (13-miestne číslo pri QR v .pdf súbore vašej permanentky). Nachystajte si ho a pokračujte krok po kroku:

  1. krok: Nájdite si v programe film, ktorý chcete pozerať online a v detaile filmu kliknite na CHCEM POZERAŤ FILM
  2. krok: Zvoľte kategóriu „Základné vstupné“ a v políčku POČET zadajte 1ks. Následne do políčka ZĽAVOVÝ KÓD vpíšte 13-miestne číslo permanentky (nachádza sa pri QR kóde v .pdf súbore vašej permanentky). Vyplňte prosím aj ostatné požadované políčka.
  3. krok: Film môžete prehrať ihneď po nákupe klikom na ikonu modrej šípky. Odkaz na film obrdžíte aj e-mailom po dokončení transakcie.

Filmy online je možné sledovať iba na území Slovenska.

Ako pozerať filmy online ak nemám permanentku?

Počas festivalu na našom webe každý deň o 12:00 sprístupníme 4 až 5 filmov, ktoré si budete môcť pozrieť online v detaile každého filmu. K dispozícii budú 24 hodín. (od 12:00 na obed do poludnia 12:00 nasledujúceho dňa)

V detaile filmu po kliknutí na „Pozerať film“ otvorí nákup jednorazovej vstupenky na online filmy. Takúto vstupenku si budete môcť zakúpiť od 1. novembra ale aj tesne pred uplynutím 24 hodinovej lehoty a dopozerať ich v rozpätí do 3 hodín. Odkaz na film vám príde priamo do e-mailu, alebo si ho otvoríte v okne, ktoré sa vám zobrazí ihneď po úspešnom dokončení transakcie.

Filmy online je možné sledovať iba na území Slovenska.

Ako zapnem titulky pri sledovaní online?

V pravom dolnom rohu nájdete ikonku „CC“, kliknite na ňu a vyberte si jazyk titulkov. Upozorňujeme, že zariadenie Chrome cast titulky nepodporuje. Na prehrávanie odporúčame používať prehliadače Chrome a Firefox. V prípade problémov vyskúšajte iný prehliadač, či zariadenie – tablet, mobil. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás.

Premietania v kinosálach

Vybrané filmy budú k dispozícii aj v bratislavských kinosálach. Obohatené budú o stretnutia s režisérkami a režisérmi, tvorcami, inšpiratívnymi hosťami, diskusiami a ďalšími sprievodnými podujatiami. Ak máte permanentku, stačí len prísť. Jednorázovú vstupenku na film je možné zakúpiť si online v detaile filmu najskôr 1. novembra. 

Kde sa premieta?

Miesta: A4 –priestor súčasnej kultúry, kino Klap Filmovej televíznej fakulty VŠMU, Kino Mladosť a Goethe-Institut. Podrobnosti nájdete tu.

Čo mám robiť, ak si chcem pozrieť film ako nepočujúci alebo nevidiaci?

V sekcii Program si cez filter zvoľte „Program pre zrakovo a sluchovo znevýhodnených divákov“. V programe sa vám objavia všetky filmy aj sprievodné podujatia, ktoré sme pre vás sprístupnili – online, aj naživo.

Koľko stoja jednorázové vstupenky na filmy?

Informácie o cenách nájdete v sekcii o vstupenkách.

Môžem si kúpiť vstupenku inak než online?

Pre ľudí, ktorí si chcú kúpiť svoj lístok v hotovosti, sú k dispozícii 2 predajné miesta. Na týchto dvoch miestach je možné zakúpiť si vstupenky na ktorúkoľvek projekciu festivalu, aj na premietania, ktoré sú v iných kinách ako napr. Kino Mladosť.

Tieto predajné miesta nájdete v:
Kino KLAP na VŠMU
A4 – priestor súčasnej kultúry

Otvácie hodiny:
každý deň počas festivalu od 17:00 do 20:30.

Môžem svoju permanentku využiť online aj offline?

Áno, permanentky sú platné pre vstupy v kinosálach aj online projekcie. V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie, diváci a diváčky budú stále môcť permanentky plnohodnotne využiť na bezpečné online projekcie zo svojich domovov.

Výhody permanentky

S permanentkou pozeráte toľko filmov, koľko chcete – stačí jednoducho prísť na premietania do bratislavských kín alebo pozerať filmy online.

S permanentkou na Jeden svet máte zľavu 2€ na všetky hodiny yogy počas festivalu v Yoga House.

Plánujete pozerať online a zároveň chceš pustiť svojim deťom kvalitný detský program? Nájdete ho na DAfilms Junior. Kvalitné slovenské a európske filmy, v príjemnom prostredí bez reklám, zábavné kvízy, detské kontá. Kľúč je zľavový kód „JedenSvetJunior“. Ako na DAFilms Junior sa dočítate nižšie.

DAFilms Junior

Kupón je možné uplatniť od začiatku po koniec festivalu, od momentu aktivácie je k dispozícii ročné predplatné DAFilms zdarma.

Ako použiť kupón?

  1. Zaregistrujte sa na stránke DAFilms.sk/junior v hornom menu tlačítkom Prihlásiť. V prípade, že už registráciu máte, pokračujte k bodu 2.
  2. Kliknite na modré tlačítko Predplatiť.
  3. V nasledujúcom okne kliknite na nápis Máte zľavový kupón? Použite ho.
  4. Zadajte kupón a predplatné bude zdarma aktivované.

Je sledovanie filmov geograficky obmedzené?

Áno, kvôli licenčným zmluvám je online sledovanie filmov možné len na území Slovenska.

Budú počas festivalu prebiehať aj sprievodné podujatia?

Áno, každý deň sme si pre vás pripravili diskusie, diskusie s režisérkami, režisérmi a tvorcami filmov a mnoho ďalších sprievodných podujatí. Detaily nájdete v programe.

Ako sa môžem zúčastniť sprievodných podujati?

Na sprievodné podujatia môžete prísť zadarmo. Diskusie môžete sledovať  aj online na našom Facebooku.

Bude k dispozícii tento rok aj festivalový merch?

Nie. Spravili revolučné antikonzumné rozhodnutie, ktoré si váži našu planétu aj priestor vo vašej domácnosti. Tričko či tašku s aktuálnym vizuálom 23. ročníka Jedného sveta si už nekúpite. Namiesto neho si odnesiete nezabudnuteľné filmové zážitky 👀 #vitajdoma

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene