Praktické informácie

K dokonalému filmovému zážitku sme si pre vás pripravili zoznam otázok a odpovedí. Veríme, že vďaka nim si tento rok Jeden svet užijete do sýtosti. Prosím, nezabudnite, že na každé premietanie si musíte rezervovať svoje miesto-aj v prípade, že máte festivalovú permanentku.

V prípade, že v zozname otázok a odpovedí nenájdete to, čo hľadáte, obráťte sa na nás na jedensvet@clovekvohrozeni.sk. Radi vám pomôžeme.

Ako a kde si tento rok môžem pozrieť filmy na festivale Jeden svet?

Filmy budú tento rok k dispozícii online aj v bratislavských kinosálach. Prehľadne ich nájdete v našom programe.

Online

Počas festivalu na našom webe každý deň sprístupníme 5-6 filmov, ktoré si budete môcť pozrieť online v detaile každého filmu. K dispozícii budú 24 hod. (od 12:00 na obed).

Vstupenky na online filmy si budete môcť zakúpiť 48 hod. pred ich sprístupnením, ale aj tesne pred uplynutím 24 hodinovej lehoty a dopozerať ich v rozpätí do 3 hodín. Odkaz na film vám príde priamo do mailu, alebo si ho otvoríte v okne, ktoré sa vám zobrazí po zaplatení.

Na sprístupnenie online filmov budete potrebovať platný lístok. Využiť môžete festivalovú permanentku (v predaji do konca októbra) alebo si kúpiť jednorazové vstupy na konkrétne filmy.

Filmy online je možné sledovať iba na území Slovenska.

Ako zapnem titulky?

V pravom dolnom rohu nájdete ikonku „CC“, kliknite na ňu a vyberte si jazyk titulkov. Upozorňujeme, že zariadenie Chrome cast titulky nepodporuje. Na prehrávanie odporúčame používať prehliadače Chrome a Firefox. V prípade problémov vyskúšajte iný prehliadač, či zariadenie – tablet, mobil. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás.

Živé premietania

Vybrané filmy budú k dispozícii aj v bratislavských kinosálach. Obohatené budú o stretnutia s režisérmi, inšpiratívnymi hosťami, workshopmi a ďalšími sprievodnými podujatiami.

Miesta: Kino Lumiére, kino Klap Filmovej televíznej fakulty VŠMU, Kino Mladosť, Nová Cvernovka, A4 – nultý priestor a Filozofická fakulta UK.

Lístok na film je možné zakúpiť si online v detaile filmu najskôr 48 hod. pred premietaním pred premietaním. Ak máte permanentku, musíte si tiež rezervovať online svoje miesto na premietaní.

Pre divákov, ktorí si chcú kúpiť svoj lístok v hotovosti, je k dispozícii pokladňa, ktorá bude otvorená v Kine Lumiére každý deň od 17:00 do 20:30. Je možné zakúpiť si v nej lístok na ktorúkoľvek projekciu festivalu, aj na projekcie do iných kín ako je Kino Lumiére.

Ak sa nedostavíte do kinosály najneskôr 5 minút pred premietaním, vaša rezervácia prepadne.

Čo mám robiť, ak si chcem pozrieť film ako nepočujúci alebo nevidiaci?

V sekcii Jeden svet 2021-Program si vyberte filter „Program pre zrakovo a sluchovo znevýhodnených divákov“. V programe sa vám objavia všetky filmy, ktoré sme pre vás sprístupnili – online, aj naživo.

Koľko stoja lístky na filmy?

Ceny jednorazových lístkov:

  • lístok na premietanie do kina – 5€
  • lístok na premietanie do kina (dôchodca/študent/ ZŤP) – 4€
  • Lístok na detské premietanie Filmový kabinet deťom – 2€
  • lístok na online premietanie z domu – 3€
  • lístok na online premietanie z domu (dôchodca/študent/ ZŤP) – 2€

Do konca októbra sú v predaji festivalové permanentky, vďaka ktorým sa nebudete musieť pri výbere filmov obmedzovať:

  • 10 premietaní – 20€
  • 10 premietaní (dôchodca/študent/ ZŤP) – 15€
  • neobmedzený počet vstupov na celý festival plus unikátny merch a vstup na záverečný ceremoniál – 35€
  • neobmedzený počet vstupov na celý festival plus unikátny merch a vstup na záverečný ceremoniál (dôchodca/študent/ ZŤP)- 30€

Jeden svet je inkluzívne podujatie, ktorého zámerom je sprístupniť svoj program pre všetkých, vrátane osôb, ktoré si nemôžu dovoliť platiť za vstupné. V prípade, že máte záujem zúčastniť sa programu Jedného sveta a z finančných dôvodov si to nemôžete dovoliť, obráťte sa na organizátorov formou emailu na adresu jedensvet@clovekvohrozeni.sk.

Môžem svoju permanentku využiť online aj offline?

Áno, permanentky budú platné pre vstupy v kinosálach, aj online projekcie. V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie, diváci a diváčky budú stále môcť permanentky plnohodnotne využiť na bezpečné online projekcie zo svojich domovov.

Aké sú epidemiologické podmienky na vstup na festival?

Na Jednom svete myslíme na všetkých. Kým plne zaočkovaní si budú môcť vychutnať atmosféru živých a pritom bezpečných premietaní, pre ostatných pripravujeme plnohodnotnú online alternatívu (dostupnú z územia Slovenska).

Na sprievodné podujatia, ktoré sa konajú fyzicky, je nutné sa vopred registrovať.

Je sledovanie filmov geograficky obmedzené?

Áno, kvôli licenčným zmluvám je aj online sledovanie filmov možné len na území Slovenska.

Je nejako obmedzené množstvo pozretí na konkrétne filmy?

Áno, niektoré filmy majú obmedzenú maximálnu kapacitu pozretí. Táto informácia bude uvedená v detaile každého filmu.

Budú počas festivalu prebiehať aj sprievodné podujatia?

Áno, každý deň sme si pre vás pripravili diskusie, Q&A s režisérmi filmov a mnoho ďalších sprievodných podujatí. Detaily nájdete v programe.

Bude k dispozícii tento rok aj festivalový merch?

Áno, festivalový merch si budete môcť zakúpiť cez portál GoOut a následne vyzdvihnúť vo festivalovej kaviarni Goriffee Kaffeehaus v Goethe-Institute.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene