Praktické informácie

Dôležité informácie k sledovaniu filmov:

 • Pripomíname, že filmy sú dostupné len z územia Slovenska. V prípade, že filmy pozeráte zo Slovenska a napriek tomu máte technické problémy, odporúčame vám overiť si, či máte nastavenú slovenskú IP adresu.
 • Vo filmoch, v ktorých nie sú nahraté titulky v obraze si ich, prosím, zapnite manuálne v prehrávači:
 • Filmy na aktuálny deň nájdete vždy v programe dňa. V iný deň, ako sú zaradené v programe, filmy nie sú dostupné na pozretie.

Návod na sledovanie filmov online

a) Mám záujem o lístky na konkrétne filmy:

Pokiaľ chcete filmy sledovať jednotlivo, môžete tak urobiť v katalógu filmov na stránke Jedného sveta alebo po registrácii na stránke www.dafilms.sk. Zakúpiť lístky na konkrétne filmy si môžete iba počas dňa, kedy sú sprístupnené. Vyberte si film a zaplaťte prostredníctvom platobnej karty alebo PayPal v zabezpečenej platobnej bráne. Cena streamu je 2,50 Eur. Po zaplatení sa vám spustí film automaticky. V prípade technických problémov kontaktuje jedensvet@clovekvohrozeni.sk.

b) Mám zakúpenú permanentku:

Na prístup k filmom potrebujete číselný kód – voucher. Pokiaľ, ste si zakúpili akreditáciu cez systém Tootoot, použite posledných 8 znakov /zvýraznených boldom/ číselnej kombinácie, ktorú ste obdržali v notifikačnom maile pri jej zakúpení od spoločnosti Tootoot.

 • Po výbere filmu, ktorý chcete sledovať, kliknite na tlačítko „Zhliadnuť za 2,50 Eur / S voucherom“
 • Otvorí sa vám platobná brána. Pod platobnými možnosťami kliknite na link “ Uplatniť voucher“ a vložte svoj voucher.
 • Otvorí sa Vám okno playera a môžete sledovať film. Film môžete prerušiť pauzou, či zastaviť ho a dopozerať neskor. Po zavretí okna playera však musíte znovu zadať svoj voucher.
 • Voucher zadávate pri každom filme v platobnej bráne kliknutím na link „Uplatniť voucher“. Pokiaľ ste si zakúpili permanentku na obmedzený počet filmov, po ich vyčerpaní sa voucher deaktivuje. Po vložení voucheru sa vám spustí film automaticky. V prípade technických problémov kontaktuje jedensvet@clovekvohrozeni.sk.

POZOR! Pokiaľ máte zakúpenú akreditáciu na desať filmov, každé použitie vouchera odrátava z vašich desiatich použití a to aj v prípade, pokiaľ sa rozhodnete sledovať ten istý titul znovu.

Ako dlho sú filmy prístupné?
Jednotlivé tituly sú prístupné po obmedzenú dobu 24 hodín od 12:00 do 12:00 nasledujúceho dňa podľa aktuálneho programu (každý deň 6 – 7 filmov). Film môžete zakúpiť tesne pred uplynutím lehoty a nemusíte sa obávať, že by ste ho nemohli dopozerať. Film je vám k dispozícii, kým ho nedopozeráte.

Koľko stoja lístky na filmy?

Cena lístku na jeden film je 2,5 eur (bez možnosti zľavy).

Permanentka na 10 vstupov je v cene 20 eur (17 eur pre študentov, ZŤP a seniorov).

Permanentka na celý festival (plus unikátny merch a 40 % zľava na celoročné predplatné www.dafilms.sk) je za cenu 30 eur (27 eur pre študentov, ZŤP a seniorov).

Zľavu pre dôchodcov/študentov/ ZŤP je možné uplatniť IBA na permanentky cez Tootoot. Kto sa rozhodne zakupovať si filmy jednotlivo počas festivalu, nebude mať túto možnosť.

Do kedy si môžem kúpiť permanentku?

Všetky festivalové permanentky sú v predaji do konca októbra.

Je sledovanie filmov geograficky obmedzené?

Áno, kvôli licenčným zmluvám je sledovanie filmov možné len na území Slovenska.

Je nejako obmedzené množstvo pozretí na konkrétne filmy?

Áno, niektoré filmy majú obmedzenú maximálnu kapacitu pozretí. Sú to konkrétne:

 • Vitajte v Čečensku – max. 500 pozretí.
 • Zem je modrá ako pomaranč – max. 250 pozretí.
 • Za morom – max. 500 pozretí.
 • Veľká zelená stena – max. 350 pozretí.
 • Žena – max. 500 pozretí.

Našim divákom preto odporúčame pozretie týchto filmov veľmi neodkladať.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

Aké sprievodné podujatia počas festivalu môžem vidieť?

Každý deň sme si pre vás pripravili streamované live diskusie z nášho štúdia v Novej Cvernovke a regiónov. Okrem nich budú každý večer na našom Facebooku a Youtube po vybraných filmoch nasledovať Q&A s režisérmi filmov. Informácie o nich nájdete v popisoch daného filmu.

Plánovali sme pre vás tiež viaceré sprievodné podujatia v outdoore. Kvôli aktuálnej epidemiologickej situácii sme situáciu starostlivo prehodnotili a sprievodné podujatia výrazne obmedzili (viac informácií k aktuálnej ponuke v programe a sprievodných podujatiach).

Ako sa môžem zúčastniť sprievodných podujati?

Diskusie môžete sledovať priamo na našom webe (sekcia sprievodné podujatia) alebo vo Facebook eventoch na Facebooku Filmový festival Jeden svet.

Q&A s režisérmi filmov budú v reálnom čase bežať na našom Facebooku a Youtube. Facebooku eventy na ne nebudú existovať.

Koľko stoja lístky na diskusie a Q&A?

Všetky diskusie sú zadarmo.

MERCH

Bude k dispozícii tento rok aj festivalový merch?

Festivalový merch nebude tento rok kvôli aktuálnej epidemiologickej situácii na predaj. Dostupný budete iba pre divákov, ktorí si kúpili permanentku na celý festival, ktorej súčasťou je aj merch. Tí ho dostanú po festivale poštou.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene