Prihlasovanie filmov do súťaže

Súťažný program festivalu aj v roku 2022 tvorí Medzinárodná súťaž dokumentárnych filmov Slovensko a Česko za ľudské práva, ktorá pozostáva z 5 majoritne slovenských a 5 majoritne českých filmov. Jej zámerom je každoročne upozorňovať na to najlepšie v našom regióne a vytvárať diskusiu o kvalite, prienikoch a rozdieloch domácej a susedskej tvorby.

Svoje filmy do súťaže môžete prihlasovať do 1. augusta 2022. O výsledkoch predvýberu budete informovaní do 1. septembra 2022. Predvýber filmov uskutočňuje programový tím odborníkov a schvaľuje ho medzinárodná festivalová rada.

Do súťažného programu festivalu môžu byť zaradené len diela nad 50 minút vyrobené po 1. januári 2020. Prihlásené filmy musia byť pripravené na verejnú prezentáciu (k dispozícii hotový DCP a HD nosič, titulková listina a propagačné materiály) do 1. októbra 2022.

O víťazovi súťaže rozhodne počas 23. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet medzinárodná porota a ocení ho nielen plastikou od slovenskej sochárky Márie Tóthovej ale aj formou finančnej ceny v hodnote 2000€ a možnosťou účasti jeho filmového projektu na významnom medzinárodnom dokumentárnom podujatí.

Víťazom posledného ročníka Jedného sveta sa stal český režisér Jindřich Andrš s jeho dokumentom Nová Šichta.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene