Programové sekcie

Viac ako 50 výnimočných dokumentárnych filmov, ktoré vás chytia za srdce sme rozdelili do siedmich filmových sekcií:

Život je krásny

pár sedí pri sebe

Zo svojej podstaty prinášajú dokumentárne filmy skôr kritický pohľad na svet. Táto sekcia však prináša výber, po ktorom v divákoch a diváčkach nezostane pachuť depresie, ale pozitívny pocit zo sveta, ktorý je napriek všetkému stále krásny a motivácia byť súčasťou pozitívnych zmien. Inými slovami, „feel good movies”.

Fokus: Ukrajina

deti kreslia na chodník

Sekcia, ktorá ide s dobou a každý rok prináša výber filmov spojených určitým fenoménom. Od tém rezonujúcich v spoločnosti, cez prierez nejakým žánrom, až po profily filmových osobností. 

Ovenčené vavrínmi

Apolonia

Nové filmy čerstvo ocenené na prestížnych festivaloch akými sú Berlinale, IDFA, Sundance či Cannes sú zárukou svetovej kvality. Inými slovami, tie najdrahšie dovozové čerešne na našej festivalovej torte.

Cesta okolo sveta

muž v klobúku s mobilom

Starostlivo kurátorovaný výber toho najlepšieho z rôznych kútov sveta s ohľadom na diverzitu nie len geografickú, ale aj rodovú, formálnu či tématickú. Dávame si záležať, aby sme vám prinášali predovšetkým nekoloniálne filmárske pohľady zvnútra krajín a komunít.  Dávame priestor hlasom, ktorých cesta k produkcii filmu vyžadovala výnimočné úsilie a odvahu.

Jeden svet v krátkosti

animovaný chlapec

Sekcia venovaná výnimočným filmom krátkometrážnej dokumentárnej tvorby z celého sveta, ktoré spája jedinečnosť pohľadu a formálne spracovanie témy akruálneho ročníka festivalu.

My Street Films

Kolekcia krátkych dokumentárnych filmov vytvorených v rámci projektu My Street Films SK. Jeho účastníci rozvíjajú v priebehu ôsmich mesiacov pod lektorským vedením výrazných osobností domácej dokumentaristiky pôvodné námety až do podoby filmov, ktoré na Jednom svete uvádzame v slávnostnej premiére. Kolekcia odráža jedinečný pohľad autorov na ich bezprostredný životný priestor. Víťazný film je ocenený trojčlennou porotou.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene