FRAGILE MEMORY

Krychka pamiať

V čase, keď sovietskemu kameramanovi Leonidovi Burlakovi diagnostikujú Alzheimerovu chorobu, nájde jeho vnuk, mladý ukrajinský filmár Ihor Ivanko v rodinnom letnom dome osobné a nepublikované dielo starého otca. Leonid Burlaka pracoval od šesťdesiatych rokov ako kameraman vo Filmovom štúdiu Odesa a nakrútil kultové diela, napríklad Miesto akcie nemeniť. Objavenie jeho zabudnutého kufra je vnukovým východiskom na zozbieranie kúskov spomienok starého otca skôr, ako sa nenávratne stratia.

Fragile Memory sa stal 11. novembra jedným z dvoch víťazných filmov ocenených medzinárodnou porotou 23. ročníka Jedného sveta. 

Tento film premietame inkluzívne. Film obsahuje špeciálne titulky a audiokomentár cez slúchadlá – premietania sa môžu zúčastniť aj ľudia so sluchovým aj zrakovým znevýhodnením.

Film Fragile Memory po skončení festivalu Jeden svet nájdete v katalógu portálu DAFilms.sk, kde si ho môžete pozrieť časovo neobmedzene.

Réžia

Krychka pamiať / Ihor Ivanko / Ukrajina, Slovensko / 2022 / 85 min.

Jazyk

ukrajinsky, rusky, poľsky

Téma

Slovensko a Česko za ľudské práva

Premietanie

9. nov 12:00 — 10. nov 12:00
12. nov 12:00 — 13. nov 12:00

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene