MANŽELSTVO

Manželství / A Marriage

Vzťah Češky Zdenky a Pakistanca Tabiša sa zrodil online pri hraní počítačovej hry Farmville. Tí dvaja spolu najprv hospodárili na virtuálnej farme, lenže vzájomné zalievanie cibule a rajčín postupne prerástlo do romance a nakoniec i svadby. Vyše päť rokov od svadby boli však Zdenka a Tabiš nútení prežívať svoje manželstvo takmer výhradne prostredníctvom internetu, lebo Tabišove žiadosti o vízum do Českej republiky opakovane narážali na nedôveru českých úradov. Po rokoch online vzťahu a preukazovania „skutočnej lásky“ došlo však v ich prípade k nečakanému obratu a Tabišov i Zdenkin sen o spoločnej domácnosti v českom meste Aš získal konečne nádej stať sa realitou. Film českej režisérky Kateřiny Hager a pakistanského dokumentaristu Asada Faruqiho zachytáva neobyčajný príbeh jedného manželstva, ktoré čelí množstvu prekážok a predsudkov; svojrázni protagonisti však riešia životné peripetie i administratívne nástrahy s odzbrojujúcim odhodlaním a humorom. 

Tento film premietame inkluzívne. Film obsahuje špeciálne titulky a audiokomentár cez slúchadlá – premietania sa môžu zúčastniť aj ľudia so sluchovým aj zrakovým znevýhodnením.

Réžia

Manželství / A Marriage / Kateřina Hager, Asad Faruqi / Česko, USA / 2021 / 74 min.

Jazyk

česky, anglicky, urdsky

Téma

Slovensko a Česko za ľudské práva

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene