MY STREET FILMS SK 2023

Chcem si pozrieť film v kine

Premiéra krátkych dokumentárnych filmov, ktoré vznikli v rámci vzdelávacieho projektu My Street Films SK 2023. Jeho účastníci rozvíjali pod lektorským vedením Barbory Sliepkovej, Adama Hanuljaka, Mareka Kuboša a Maroša Šlapetu niekoľko mesiacov pôvodné námety až do podoby filmov, ktoré teraz prvýkrát predstavíme verejnosti na festivale Jeden svet. Uvedené budú filmy Agnesa (Oliver Kertész), Domov (Hana Hulíková), Kolotoč popierania (Eliška Pastieriková), Priateľ Pathan (Ladislav Totkovič), Projekt G. M. (Andrej Purkart), Stráž prírody (Maroš Ondrejka), Tieň nad Atacamou (Jana Sabová), Ticho (Dorota Suránová), Aj sochy žiju (Erika Hajzoková).

Po projekcii bude nasledovať Q&A s autorstvom a lektorstvom. Na premiérovej afterparty zahrá hudobný producent a DJ Isama Zing, 4.11. o 21:30 v A4 – priestor súčasnej kultúry.

Organizátormi My Street Films SK 2023 sú Národné osvetové centrum v Bratislave, Kysucké kultúrne stredisko v Čadci a Gemerské osvetové stredisko v Rožňave. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstup voľný.

Titulky

anglické

Ako si pozrieť?

V kine

Filmová sekcia

My Street Films

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene