NA ZNAČKY!

Na značky!

Praha, júl 2018. Pätnásťtisíc žien a mužov všetkých generácií sa stretáva na jednom mieste, aby zacvičili veľkolepé masové choreografie. Všetci sú súčasťou Sokola, hnutia, ktoré vzniklo pred takmer 160 rokmi s cieľom rozvíjať pomocou telocviku a jeho verejnej prezentácie národnú uvedomelosť, kultúrnosť a demokratické hodnoty. Sokol sa stal – a je ním dodnes – synonymom komunitnej vzájomnosti. Film Na značky! sleduje dvoch protagonistov na ich ceste za vytúženým cieľom. Mladý cvičenec Radek nesie na svojich pleciach nielen svojich sokolských bratov, ale aj neľahké bremeno dospievania. Tréner Mirek má za úlohu dať dohromady hlavnú skladbu všesokolského zletu. Termín vystúpenia sa blíži a introvertný Radek i rázovitý Mirek sa spolu s ostatnými cvičencami a organizátormi ocitajú vo víre organizačných zmätkov, v ktorých sa zrkadlí nielen étos sokolského bratstva, ale aj všetky odtiene ľudskej povahy.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Po filme bude nasledovať diskusia režisérkou Máriou Pinčíkovou a vedúcim produkcie Petrom Baranom. Diskusia po filme bude tlmočená do znakového jazyka.

Informácia pre zrakovo znevýhodnených divákov a diváčky:

Po príchode do Kina Lumiére nájdete napravo od vchodových dverí pult s predajom lístkov. Neváhajte sa na nás obrátiť, radi vás odprevadíme do sály a pomôžeme s tým, čo budete potrebovať. 

Réžia

Mária Pinčíková / Slovensko, Česko / 2021 / 79 min.

Jazyk

česky, slovensky

Titulky

anglické, slovenské

Téma

Slovensko a Česko za ľudské práva

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene