SYMFÓNIA ZVUKOV

A Symphony of Noise

Symfónia zvukov sa ponára do sveta zvukov slávneho britského hudobníka a výskumníka zvuku Matthewa Herberta. Tento umelec svojimi kompozíciami zvukov, ktoré zaznamenáva z okolitého prostredia, neustále narúša žánrové hranice klasickej a elektronickej hudby a zároveň vyzýva publikum, aby nastavilo uši zvukom sveta. Budeme počuť tak, ako sme ešte nikdy nepočuli.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

ŠPECIÁLNY SPRIEVODNÝ PROGRAM KU FILMU – VIRTUÁLNA REALITA

  1. Novembra 2021 od 19:00 do 22:00, Kultúrne centrum A4.

Zvukový zážitok Virtuálnej reality inšpirovaný knihou Mattewa Herberta “The Music” vytvorila Michaela Pnáčeková a Jamie Balliu. Michaela priletí až z Toronta, kde žije a tvorí, aby predstavila svoj projekt naživo.

V tomto zvukovom VR zážitku sa vydáš na pohlcujúcu cestu – rozdielnu od tvojho bežného života. Budeš počúvať život okolo seba a nájdeš v ňom hudbu. Ponor sa do sveta skúmania zvukovej krajiny v špičkovom priestorovom zvukovom dizajne, kde budeš vytvárať, počuť, vidieť a pociťovať zvuk spôsobom, ktorý pred tým nebol možný. Vytvor si vlastnú partitúdu. Počúvaj pozorne. Už počuješ, ako sa svet stáva hudbou v tvojich ušiach?

Poznámka: Jedno premietanie trvá približne 15 minút. Odporúčame preto prísť v dostatočnom časovom predstihu pred začiatkom premietania filmu Symfónia zvukov (6. novembra o 20:00). Registrácia nie je potrebná.

Réžia

Enrique Sánchez Lansch / Nemecko / 2021 / 96 min.

Jazyk

anglicky, nemecky

Titulky

slovenské

Téma

Nové technológie

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene