VEČNÁ JAR

Eternal Spring

V marci 2002 sa štátnej televíznej stanice v Číne zmocnili členovia zakázanej duchovnej skupiny Fa-lun Kung (Falun Gong). Ich cieľom bolo vyvrátiť príbeh vlády o ich praxi. V meste Čchang-čchun sa potom rozpútajú policajné razie a kresliar komiksov Ta-siung (Liga spravodlivosti, Hviezdne vojny), ktorý praktizuje Fa-lun Kung, je nútený utiecť. Prichádza do Severnej Ameriky a obviňuje skupinu zo zhoršenia násilných represií. Jeho názor sa začne meniť, keď stretne jediného účastníka, ktorý prežil, ušiel z Číny a teraz žije v Soule v Južnej Kórei. Vo filme Večná jar, v ktorom sú kombinované súčasné zábery s 3D animáciou inšpirovanou Ta-siungovým umením, sledujeme udalosť pri príležitosti jej 20. výročia: oživený bezprecedentný príbeh vzdoru, otrasné svedectvá o prenasledovaní a vzrušujúci príbeh o odhodlaní hovoriť v prospech politických a náboženských slobôd bez ohľadu na následky. 

Pre čitateľné nastavenie slovenských tituliek odporúčame použiť prehliadač Google Chrome, kde si prosím priamo v playeri kliknite vpravo dole na tlačítko CC a tam zvoľte možnosť Subtitles settings, kde nastavite hodnoty Text: white, opaque a Background: black, opaque. Upozorňujeme, že prehliadač Safari túto možnosť neponúka.

Réžia

Eternal Spring / Jason Loftus / Kanada / 2022 / 86 min.

Jazyk

mandarínsky, anglicky

Titulky

slovenské, anglické

Téma

Novinári

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene