VEČNÁ JAR

Eternal Spring

V marci 2002 sa štátnej televíznej stanice v Číne zmocnili členovia zakázanej duchovnej skupiny Fa-lun Kung (Falun Gong). Ich cieľom bolo vyvrátiť príbeh vlády o ich praxi. V meste Čchang-čchun sa potom rozpútajú policajné razie a kresliar komiksov Ta-siung (Liga spravodlivosti, Hviezdne vojny), ktorý praktizuje Fa-lun Kung, je nútený utiecť. Prichádza do Severnej Ameriky a obviňuje skupinu zo zhoršenia násilných represií. Jeho názor sa začne meniť, keď stretne jediného účastníka, ktorý prežil, ušiel z Číny a teraz žije v Soule v Južnej Kórei. Vo filme Večná jar, v ktorom sú kombinované súčasné zábery s 3D animáciou inšpirovanou Ta-siungovým umením, sledujeme udalosť pri príležitosti jej 20. výročia: oživený bezprecedentný príbeh vzdoru, otrasné svedectvá o prenasledovaní a vzrušujúci príbeh o odhodlaní hovoriť v prospech politických a náboženských slobôd bez ohľadu na následky. 

Pre čitateľné nastavenie slovenských tituliek odporúčame použiť prehliadač Google Chrome, kde si prosím priamo v playeri kliknite vpravo dole na tlačítko CC a tam zvoľte možnosť Subtitles settings, kde nastavite hodnoty Text: white, opaque a Background: black, opaque. Upozorňujeme, že prehliadač Safari túto možnosť neponúka.

Réžia

Eternal Spring / Jason Loftus / Kanada / 2022 / 86 min.

Jazyk

mandarínsky, anglicky

Titulky

slovenské, anglické

Téma

Novinári

Premietanie

9. nov 12:00 — 10. nov 12:00

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene