VZOSTUP

Ascension

Celovečerný debut Jessicy Kingdon ponúka prostredníctvom zvedavej kamery a mozaiky fimových obrazov nekompromisný pohľad na identitu súčasnej Číny a paradoxy ekonomického pokroku. Film obratne sleduje robotníkov v továrňach, ktorí vyrábajú všetko od ďalekohľadov až po sexuálne bábiky, a ich kolektívnu snahu o profesionálny úspech v komunistickej spoločnosti. Jessica Kingdon s pátosom a humorom zachytáva intenzívne fyzické nároky, agresívnu firemnú politiku a tvorivú spoluprácu, ktoré podnecujú stále sa rozširujúcu pracovnú silu Čínskej ľudovej republiky. Režisérka vás nechá premýšľať o nákladoch komodifikácie a zároveň si posvieti na odolnosť ľudského ducha. 

Tento film premietame inkluzívne. Film obsahuje špeciálne titulky a audiokomentár cez slúchadlá – premietania sa môžu zúčastniť aj ľudia so sluchovým aj zrakovým znevýhodnením.

Po premietaní bude nasledovať Masterclass s režisérkou Jessicou Kingdon. Viac informácií o Mastercalss tu.

Réžia

Ascension / Jessica Kingdon / USA, Čína / 2021 / 97 min.

Jazyk

mandarínsky

Titulky

anglické

Téma

Politické režimy a konflikty

Premietanie

10. Nov 17:00

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene