ŽENA

Woman

Film Žena sa zaradil k najpozeranejším dokumentom posledného ročníka festivalu Jeden svet. Pri príležitosti MDŽ sme sa ho rozhodli opäť sprístupniť. Spoločne si ním pripomenieme, že stále žijeme vo svete, v ktorom nerovnosť príležitostí ovplyvňuje životy miliónov žien. 

Dokument bude od 8. marca od 18:00 dostupný na 24 hodín (cena 2,5 eur) na celom území Slovenska. Ak si ale film zakúpite do 9. marca 18:00, pozrieť si ho budete môcť nasledujúcich 48 hod. Jeho zhliadnutím podporíte pripravovaný 22. ročník Jedného sveta. Po zaplatení sa vám spustí film automaticky.

Ak sa chcete nabudúce o ďalších novinkách dozvedieť medzi prvými, prihláste sa na odber nášho filmového newslettra. 

Žena sa zrodila z túžby ukázať svet očami ženy. A potom sa objavili otázky! Akými fázami musí žena prejsť, aby sa z malého dievčatka stala osemdesiatročná babička? Aké sú jej sny a túžby a čoho sa najviac bojí? Čo ju najviac zraňuje?Čo očakáva od života, od spoločnosti a od mužov? Ako sa cíti vo svojom tele a ako vníma svoju sexualitu? Akú rolu hrá v jej živote vzhľad a krása? Ako zmení jej život materstvo? Čo vlastne vieme o ženských túžbach a prečo sa ich niektoré národy tak boja? Slabá, hlúpa, utáraná, žiarlivá, ľahkovážna a hysterická, ale aj jemná, milá, oddaná a skromná, to všetko opisuje ženskú „povahu“. Ale sú ženy naozaj také?

Film je dostupný výhradne na území Slovenska.

Ženám v rozvojových krajinách pomáhame aj pod značkou SlovakAid.

Réžia

Anastasia Mikova, Yann Arthus-Bertrand / Francúzsko / 2019 / 104 min.

Jazyk

anglicky, francúzsky, španielsky, rôzne

Titulky

české

Veková prístupnosť

15

Téma

Vzťahy

Festival finančne podporil

Partneri

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri