ŽENA

Woman

Film Žena sa zaradil k najpozeranejším dokumentom posledného ročníka festivalu Jeden svet. Pri príležitosti MDŽ sme sa ho rozhodli opäť sprístupniť. Spoločne si ním pripomenieme, že stále žijeme vo svete, v ktorom nerovnosť príležitostí ovplyvňuje životy miliónov žien. 

Dokument bude od 8. marca od 18:00 dostupný na 24 hodín (cena 2,5 eur) na celom území Slovenska. Ak si ale film zakúpite do 9. marca 18:00, pozrieť si ho budete môcť nasledujúcich 48 hod. Jeho zhliadnutím podporíte pripravovaný 22. ročník Jedného sveta. Po zaplatení sa vám spustí film automaticky.

Ak sa chcete nabudúce o ďalších novinkách dozvedieť medzi prvými, prihláste sa na odber nášho filmového newslettra. 

Žena sa zrodila z túžby ukázať svet očami ženy. A potom sa objavili otázky! Akými fázami musí žena prejsť, aby sa z malého dievčatka stala osemdesiatročná babička? Aké sú jej sny a túžby a čoho sa najviac bojí? Čo ju najviac zraňuje?Čo očakáva od života, od spoločnosti a od mužov? Ako sa cíti vo svojom tele a ako vníma svoju sexualitu? Akú rolu hrá v jej živote vzhľad a krása? Ako zmení jej život materstvo? Čo vlastne vieme o ženských túžbach a prečo sa ich niektoré národy tak boja? Slabá, hlúpa, utáraná, žiarlivá, ľahkovážna a hysterická, ale aj jemná, milá, oddaná a skromná, to všetko opisuje ženskú „povahu“. Ale sú ženy naozaj také?

Film je dostupný výhradne na území Slovenska.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Ženám v rozvojových krajinách pomáhame aj pod značkou SlovakAid.

Réžia

Anastasia Mikova, Yann Arthus-Bertrand / Francúzsko / 2019 / 104 min.

Jazyk

anglicky, francúzsky, španielsky, rôzne

Titulky

české

Veková prístupnosť

15

Téma

Vzťahy

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene