Zrakovo znevýhodnení diváci

Pre zrakovo znevýhodnených divákov sme tento rok pripravili tri špeciálne streamingy s audiokomentárom od herečky Táni Pauhofovej. Filmy bude možné sledovať priamo na tejto stránke v nižšie uvedených termínoch.

NEVIDITEĽNÁ: 7. NOV 12:00 — 8. NOV 12:00 + VÍŤAZNÝ FILM

ŽIAĽ ŽIEN: 6. NOV 12:00 — 7. NOV 12:00

Vyše tridsať rokov vieme o problémoch s klímou, publikujeme dáta, zakladáme panely a nič zásadné sa nedeje. V minulom roku sa vďaka klimatickým hnutiam a aktivistom dostali do hry emócie a veci sa odrazu dali do pohybu. Film Žiaľ žien preto nie je o štatistikách a teplotných stupňoch, ale o emóciách, ktoré vzbudzuje vidina kolapsu rovnováhy medzi planétou a ľuďmi. Je aj a hlavne o ženách, často matkách malých detí, pretože ženy neraz vnímajú a prežívajú ohrozenie klimatickou zmenou naliehavejšie než muži.

Film Žiaľ žien je jedným z desiatich filmov, ktoré súťažia o cenu medzinárodnej poroty v sekcii Slovensko a Česko za ľudské práva.

Tri príbehy žien vo filme Neviditeľná sú doplnené tromi pôrodmi. Cez ne sa nám otvára priestor na prienik do reality pôrodov na Slovensku a v Dánsku a možnosť pochopiť tak udalosti, ktorým čelili Melody, Stella a Lucia. Obrazne sa nám otvárajú dvere, aby sme pochopili zložitosť témy pôrodnej traumy a nevyhnutnosť zmeny postoja zdravotníckeho systému a spoločnosti voči žene ako rodičke. Vidíme potrebu vytvoriť priestor na zmenu a rešpektovať základné ľudské práva ženy.

Film Neviditeľná je jedným z desiatich filmov, ktoré súťažia o cenu medzinárodnej poroty v sekcii Slovensko a Česko za ľudské práva.

ZASPIEVAJ MI: 11. NOV 12:00 — 12. NOV 12:00

Mladý Pejangki žije a študuje v malebnom kláštore hlboko v horách Bhutánu. Ubehlo už niekoľko rokov, odkedy kráľ povolil v krajine televíziu a internet. Smartfóny odvtedy konkurujú denným rituálom zapaľovania sviečok a recitácie modlitieb. Pejangkiho vášňou sú ľúbostné piesne. Cez aplikáciu WeChat sa zaľúbi do mladej speváčky z mesta Thimphu. Pejangki je ľahostajný k štúdiu a starší mnísi ho za to karhajú. On radšej predáva liečivé huby, aby zarobil dosť peňazí, mohol opustiť kláštor a našiel tú, „o ktorej sníva vo dne v noci“. Rúcho vymení za bežný odev. Podľahne Pejangki romantike a pokušeniam mesta alebo sa vráti k zbožnému životu v kláštore?

Zakúpiť lístky na konkrétne filmy si môžete iba počas dňa, kedy sú sprístupnené. Vyberte si film a zaplaťte prostredníctvom platobnej karty alebo PayPal v zabezpečenej platobnej bráne. Cena streamu je 2,50 Eur. Po zaplatení sa vám spustí film automaticky. V prípade technických problémov kontaktuje info@dafilms.com.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene