MOJA AFGANSKÁ RODINA

Moje slunce Mad

Moja afganská rodina rozpráva príbeh Heleny, ktorá opúšťa všedný život v Prahe, aby sa v Kábule vydala za svojho milovaného spolužiaka Nazira. Pod menom Herra začína v exotickom prostredí novú životnú etapu. K vysnívanej budúcnosti ale nevedie jednoduchá cesta. Nie všetci majú také veľké srdce ako Nazir a toľko zmyslu pre humor ako hlava rodiny, pokrokový a vrúcny deduško. Herra hľadá v novom svete svoje miesto, keď do jej života nečakane vstúpi citlivý chlapec Mad pochádzajúci z ďalekých hôr. Ukazuje sa, že šťastie si človeka môže nájsť v situáciách, kde by ho najmenej čakal. Film režisérky Michaely Pavlátovej vznikol na motívy knihy Frištanovinárky Petry Procházkovej a je jej celovečerným animovaným debutom. Je posolstvom o dôležitosti vzájomného rešpektu a porozumenia.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Rodičia pozor! Počas premietania filmu bude v kino Lumiere prebiehať Filmový kabinet deťom. Vy si tak môžete nerušene vychutnať film a o vaše deti bude postarané.

Po premietaní bude nasledovať rozhovor s Azimom Farhadim z Afganistanu, ktorý dlhodobo žije na Slovensku a Michaelou Guldanovou, ktorá v Afganistane pôsobila ako humanitárna pracovníčka. Moderuje riaditeľka organizácie Človek v ohrození, Andrea Najvirtova.

Diskusia po filme bude tlmočená do znakového jazyka.

Informácia pre zrakovo znevýhodnených divákov a diváčky:

Po príchode do Kina Lumiére nájdete napravo od vchodových dverí pult s predajom lístkov. Neváhajte sa na nás obrátiť, radi vás odprevadíme do sály a pomôžeme s tým, čo budete potrebovať. 

Réžia

Michaela Pavlátová/2021/80 min.

Jazyk

český

Titulky

anglické, slovenské

Téma

Migrácia, Slovensko a Česko za ľudské práva

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene