MOJA AFGANSKÁ RODINA

Moje slunce Mad

Moja afganská rodina rozpráva príbeh Heleny, ktorá opúšťa všedný život v Prahe, aby sa v Kábule vydala za svojho milovaného spolužiaka Nazira. Pod menom Herra začína v exotickom prostredí novú životnú etapu. K vysnívanej budúcnosti ale nevedie jednoduchá cesta. Nie všetci majú také veľké srdce ako Nazir a toľko zmyslu pre humor ako hlava rodiny, pokrokový a vrúcny deduško. Herra hľadá v novom svete svoje miesto, keď do jej života nečakane vstúpi citlivý chlapec Mad pochádzajúci z ďalekých hôr. Ukazuje sa, že šťastie si človeka môže nájsť v situáciách, kde by ho najmenej čakal. Film režisérky Michaely Pavlátovej vznikol na motívy knihy Frištanovinárky Petry Procházkovej a je jej celovečerným animovaným debutom. Je posolstvom o dôležitosti vzájomného rešpektu a porozumenia.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Rodičia pozor! Počas premietania filmu bude v kino Lumiere prebiehať Filmový kabinet deťom. Vy si tak môžete nerušene vychutnať film a o vaše deti bude postarané.

Po premietaní bude nasledovať rozhovor s Azimom Farhadim z Afganistanu, ktorý dlhodobo žije na Slovensku a Michaelou Guldanovou, ktorá v Afganistane pôsobila ako humanitárna pracovníčka. Moderuje riaditeľka organizácie Človek v ohrození, Andrea Najvirtova.

Diskusia po filme bude tlmočená do znakového jazyka.

Informácia pre zrakovo znevýhodnených divákov a diváčky:

Po príchode do Kina Lumiére nájdete napravo od vchodových dverí pult s predajom lístkov. Neváhajte sa na nás obrátiť, radi vás odprevadíme do sály a pomôžeme s tým, čo budete potrebovať. 

Réžia

Michaela Pavlátová/2021/80 min.

Jazyk

český

Titulky

anglické, slovenské

Téma

Migrácia, Slovensko a Česko za ľudské práva

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene