Filmový kabinet deťom

Filmový kabinet deťom, vzdelávací projekt Asociácie slovenských filmových klubov, sa stal za sedem rokov svojej existencie renomovaným, obľúbeným a vyhľadávaným. Je zameraný na malého diváka a vychádza v ústrety jeho požiadavkám a spôsobu vnímania.

Venuje sa téme animácie: interaktívne vysvetľuje deťom význam tohto slova a učí ich rozpoznať znaky animovaného filmu. Zároveň sa deti oboznámia s rôznymi animačnými technikami a s tým, ako sa animovaný film vytvára, aké postupy sa pritom používajú. Deti si na prinesených rekvizitách vyskúšajú spôsoby fungovania jednotlivých mechanizmov.

Vzdelávaciu prednášku dopĺňa projekcia animovaných príbehov. Podujatie sa končí tvorivým workshopom, na ktorom si deti vyrobia masku medveďov z premietnutých animovaných príbehov. Domov si odnesú metodický materiál, vďaka ktorému môžu s témou animácie pracovať spolu s rodičmi.

Pokiaľ budú sa budú vaše deti realizovať v tvorivom prostredí, vy si môžete zájsť na dokument Moja afganská rodina. Na podujatie je potrebná registrácia (vstupné je 2 eurá).

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene