„Prečo je také teplo?” pýta sa protagonistka filmu Po nás potopa počítačovej aplikácie. „Môže za to klimatická kríza,” odpovedá edukačný softvér Sofia. Aby sme videli dôsledky spôsobené zmenou klímy na vlastné oči, nemusíme cestovať do horiacej Austrálie ani roztápajúcej sa Antarktídy. Pociťujeme ich aj u nás na Slovensku. Demänovská ľadová jaskyňa sa rozpúšťa, dlhotrvajúce suchá ničia úrodu a extrémne horúčavy ohrozujú živé organizmy. To však zďaleka nie je všetko. Pokiaľ sa chceme vyhnúť najhoršiemu, mal by si každý z nás zodpovedať dôležitú otázku: „Ako chceš pokračovať?”

K dipozícii je aj verzia so slovenskými titulkami s úpravou pre ľudí so sluchovým znevýhodnením a audikomentár pre ľudí so zrakovým znevýhodnením. Oba sú dostupné po vyžiadaní mailom na michaela.kollarikova@clovekvohrozeni.sk.

Réžia

Dorota Vlnová / Slovensko / 2022 / 27 min.

Jazyk

slovensky

Veková prístupnosť

12+

Téma

Globálna klimatická zmena

Stiahnuť sprievodný materiál

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene