RENÉ – VÄZEŇ SLOBODY

René – Vězeň svobody

Jeden z najznámejších českých kriminálnikov je späť. Nenapraviteľný recidivista René s blednúcim tetovaním Fuck of people na krku s príchodom päťdesiatky tak trochu dospieva a bilancuje. Postupne zisťuje, že aj jeho život je príliš krátky na to, aby ho strávil za mrežami. Od premiéry pôvodného filmu, ovenčeného Cenou Európskej filmovej akadémie za najlepší dokument, sa za každú cenu snaží vyhnúť väzeniu. A púšťa sa do vzťahov, ktoré majú šancu vydržať aj dlhšie než pár týždňov. Zžieravý postoj k systému si však zachováva. Napriek tomu sa René mení a Helena Třeštíková je opäť pri tom. V prvom dokumente z roku 2008 diváci sledovali Reného od sedemnástich do tridsiatich siedmich rokov, teraz bol v hľadáčiku kamery ďalších trinásť, teda spolu neuveriteľných tridsaťtri rokov. 

Tento film premietame inkluzívne. Film obsahuje špeciálne titulky a audiokomentár cez slúchadlá – premietania sa môžu zúčastniť aj ľudia so sluchovým aj zrakovým znevýhodnením.

Po filme bude nasledovať diskusia s tvorkyňami filmu Helenou Třeštíkovou a Kateřinou Černou.

Réžia

René – Vězeň svobody / Helena Třeštíková / Česko / 2021 / 102 min.

Jazyk

česky

Titulky

anglické

Téma

Slovensko a Česko za ľudské práva

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene