TERAPIA

Ha Tipul

Po prvý raz sa odkrýva zvnútra princíp konverznej terapie. Lev je 54-ročný rozvedený ortodoxný žid, ktorý navštevuje konverznú terapiu v nádeji, že opäť uzavrie manželstvo so ženou. Zúčastňuje sa na individuálnych terapeutických sedeniach aj na skupinovej terapii a verí, že jeho nežiaduca náklonnosť k rovnakému pohlaviu zmizne. Pochybnosti však začne pociťovať 23-ročný študent sociálnej starostlivosti Ben, ktorý absolvoval konverznú terapiu počas siedmich rokov. Vyrastal v židovskom ortodoxnom svete, kde ho učili, že homosexualita je choroba, ktorá sa dá „liečiť“. Keď však prišiel na univerzitu, prekvapilo ho, že konverznú terapiu považujú za škodlivú a nebezpečnú. Ben sa pustí do výskumu, aby objavil pravdu o konverznej terapii, a pritom zistí, že cesta von je ťažšia, ako si myslel.

Pre čitateľné nastavenie slovenských tituliek odporúčame použiť prehliadač Google Chrome, kde si prosím priamo v playeri kliknite vpravo dole na tlačítko CC a tam zvoľte možnosť Subtitles settings, kde nastavite hodnoty Text: white, opaque a Background: black, opaque. Upozorňujeme, že prehliadač Safari túto možnosť neponúka.

Réžia

Ha Tipul / Zvi Landsman / Izrael / 2021 / 85 min.

Jazyk

hebrejsky, anglicky

Titulky

slovenské, anglické

Téma

Rodová rovnosť

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene