TIEŇOHRA

Shadow Game

Tieňohra je experimentálne natočený príbeh o ďalekosiahlych dôsledkoch európskej azylovej politiky. V súčasnosti sa v celej Európe postavili ploty a žiadať o azyl je takmer nemožné. Tínedžeri sa brodia zasneženou krajinou a na ceste stretávajú agresívnu pohraničnú políciu. Dosiahnuť konečný cieľ je zrazu ťažšie ako kedykoľvek predtým. Ich cesta vedie naprieč celou Európou: z Grécka do Severného Macedónska, Srbska a Bosny a Hercegoviny, z Talianska do Francúzska a Holandska. Film sa natáčal tri roky, čiastočne ho natočili sami hlavní hrdinovia na svoje telefóny.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

VIRTUÁLNA REALITA S UNHCR

9. novembra 2021 od 17.00 do 20.00 v A4 – priestor súčasnej kultúry budete mať možnosť nahliadnuť do sveta utečencov aj vďaka virutálnej realite.

V 8-minútovej snímke Mraky nad Sidrou budete mať možnosť pozerať sa na svet očami 12-ročnej Sidry, ktorá žije v najväčšom utečeneckom tábore Zaʼatari v severnom Jordánsku spolu s približne 80 000 utečencami zo Sýrie.

Snímka Vysídlení vás v krátkom okamihu prevedie osudom 11-ročného Olega z Ukrajiny, 12-ročnej Hany zo Sýrie a 9-ročného Chuola z Južného Sudánu. Tieto deti boli vysídlené z miest našej planéty spustošených vojnou a zažili boj o záchranu vlastného života či stratu najbližších ľudí. Sú to len tri detské osudy spomedzi osudov ďalších 30 miliónov, ako uvádza správa OSN zo začiatku tohto roku.

Program bol podporený aj Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva.

Réžia

Eefje Blankevoort, Els van Driel / Holandsko / 2021 / 90/52 min.

Jazyk

anglicky, grécky

Titulky

slovenské

Téma

Migrácia

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene