VIRTUÁLNA REALITA UTEČENCOV S UNHCR

9. novembra 2021 od 17.00 do 20.00, A4 – priestor súčasnej kultúry.

V súčasnosti je až 65 miliónov ľudí nútených žiť mimo svojho domova z dôvodu vojny alebo prírodnej katastrofy. Ďalších 22 miliónov opustilo domov v dôsledku klimatickej zmeny. V spolupráci s UNHCR vám prinášame možnosť nahliadnuť do reality utečencov prostredníctvom dvoch snímok premietaných vo virtuálnej realite.

V 8-minútovej snímke Mraky nad Sidrou budete mať možnosť pozerať sa na svet očami 12-ročnej Sidry, ktorá žije v najväčšom utečeneckom tábore Zaʼatari v severnom Jordánsku spolu s približne 80 000 utečencami zo Sýrie.

Snímka Vysídlení vás v krátkom okamihu prevedie osudom 11-ročného Olega z Ukrajiny, 12-ročnej Hany zo Sýrie a 9-ročného Chuola z Južného Sudánu. Tieto deti boli vysídlené z miest našej planéty spustošených vojnou a zažili boj o záchranu vlastného života či stratu najbližších ľudí. Sú to len tri detské osudy spomedzi osudov ďalších 30 miliónov, ako uvádza správa OSN zo začiatku tohto roku.

Registrácia nie je nutná, stačí len prísť.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene