Azyl za polárnym kruhom (diskusia s Absyntom)

Predstavte si dlhý deň, ktorý trvá celé mesiace. Neustále svetlo. Slnko sa sotva dotkne horizontu a hneď sa zase ako lopta odrazí na oblohu. Alebo si predstavte, naopak, nekonečnú polárnu noc, sem-tam rozjasnenú polárnou žiarou. Tma pri rannej káve, tma pri obede, tma pri večeri, slnko vám simuluje žiarovka so štebotom vtákov. Ako sa tam dá žiť?

Nielen o tom sa budú v diskusii nazvanej Azyl za polárnym kruhom rozprávať poľská reportérka a spisovateľka Ilona Wiśniewska a slovenská filmárka a pedagogička Viera Čákanyová. Ilona píše vo svojej reportážnej knihe Biele o obyvateľoch ľadového súostrovia Špicbergy na dohľad od severného pólu, kde tak trochu nečakane žijú ľudia z najrôznejších kútov sveta. Viera sa zas pozrela na opačný zemský pól – do Antarktídy vo filmovom dokumente Biela na bielej. Dokumenty z oboch pólov však spája jedno – azyl, či už metaforický, alebo skutočný. Moderuje Michal Hvorecký.

Diskusia sa koná v spolupráci s iniciatívou Svet medzi riadkami a bola podporená z prostriedkov SlovakAid a Európskej únie.

Diskusia prebehne naživo 7.novembra 17:00-18:00 v A4-priestor súčasnej kultúry.

Vstupné: vstup voľný (nutná bezplatná registrácia cez GoOut)

Jazyk: angličtina.

Diskusiu si budete môcť pozrieť aj online na našom webe a Facebooku.

Zapojiť do diskusie sa môžete na www.sli.do #azyl.

Na všetky podujatia Jedného sveta je podmienkou plné očkovanie.

Diskusia sa koná v spolupráci s iniciatívou Svet medzi riadkami a bola podporená z prostriedkov SlovakAid a Európskej únie.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene