Azyl za polárnym kruhom (diskusia s Absyntom)

Predstavte si dlhý deň, ktorý trvá celé mesiace. Neustále svetlo. Slnko sa sotva dotkne horizontu a hneď sa zase ako lopta odrazí na oblohu. Alebo si predstavte, naopak, nekonečnú polárnu noc, sem-tam rozjasnenú polárnou žiarou. Tma pri rannej káve, tma pri obede, tma pri večeri, slnko vám simuluje žiarovka so štebotom vtákov. Ako sa tam dá žiť?

Nielen o tom sa budú v diskusii nazvanej Azyl za polárnym kruhom rozprávať poľská reportérka a spisovateľka Ilona Wiśniewska a slovenská filmárka a pedagogička Viera Čákanyová. Ilona píše vo svojej reportážnej knihe Biele o obyvateľoch ľadového súostrovia Špicbergy na dohľad od severného pólu, kde tak trochu nečakane žijú ľudia z najrôznejších kútov sveta. Viera sa zas pozrela na opačný zemský pól – do Antarktídy vo filmovom dokumente Biela na bielej. Dokumenty z oboch pólov však spája jedno – azyl, či už metaforický, alebo skutočný. Moderuje Michal Hvorecký.

Diskusia sa koná v spolupráci s iniciatívou Svet medzi riadkami a bola podporená z prostriedkov SlovakAid a Európskej únie.

Diskusia prebehne naživo 7.novembra 17:00-18:00 v A4-priestor súčasnej kultúry.

Vstupné: vstup voľný (nutná bezplatná registrácia cez GoOut)

Jazyk: angličtina.

Diskusiu si budete môcť pozrieť aj online na našom webe a Facebooku.

Zapojiť do diskusie sa môžete na www.sli.do #azyl.

Na všetky podujatia Jedného sveta je podmienkou plné očkovanie.

Diskusia sa koná v spolupráci s iniciatívou Svet medzi riadkami a bola podporená z prostriedkov SlovakAid a Európskej únie.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene