Café Európa: Svetloplachosť 

Hostia: Ivan Ostrochovský (producent a spolurežisér filmu Svetloplachosť), Tomáš Bokor (SlovakAid), Petra Melikantová (ČVO – psychosociálna pomoc v komunitách), Marek Madro (psychológ, IPčko), moderuje Frederika Halászová. 

V jedno chladné februárové ráno prichádza dvanásťročný Niki a jeho rodina na charkivskú stanicu metra, aby sa ukryli pred desivou vojnou, ktorá zúri v uliciach ich mesta. Pre Nikiho rodinu sa denné svetlo stáva synonymom smrteľného nebezpečenstva… Tak znie synopsa nového slovenského filmu Svetloplachosť, ktorý len pred niekoľkými týždňami zažiaril na festivale v Benátkach. V diskusii k tomuto filmu sa pozrieme bližšie na to, akú stopu zanecháva skúsenosť vojny na psychike (nielen) detí a čo v tejto veci robia európske inštitúcie a organizácie. 

Diskusia sa uskutoční 5. 11., 18.30 v Slovenskej národnej galérii. Diskusia nasleduje po premietaní filmu Svetloplachosť o 17:00 v rovnakých priestoroch.

Ďalšie podujatia

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene