Café Európa: Víťazi a porazení

Otázky môžete klásť priamo cez sli.do #vtacata alebo v sli.do okne nižšie.

Diskusia prebehne online na Facebooku aj priamo na webe. Tematicky je spojená s filmom Sídliskové vtáčatá, ktorý si na festivale môžete pozrieť.

Jazyk: slovenčina.

Dopady globalizácie a ekonomickej transformácie nie sú len príbehom britských industriálnych miest, ale aj slovenských regiónov. V minulosti priemyselné a ekonomické centrá, dnes regióny s vysokou mierou nezamestnanosti, frustrácie, starnutia populácie a inklinácie k extrémizmu.
Či už sa bavíme o Gemeri, Hornej Nitre, alebo o Motherwell v Škótsku, ľudia z týchto regiónov môžu mať oprávnený pocit, že makroekonomický úspech ich krajín sa nepretavil do ich životov. Dokonca im ešte uškodil.

Ak ekonomické transformácie v minulosti mali tieto následky, ako by sme mali postupovať pri nevyhnutnom prechode na bezuhlíkovú ekonomiku? Čo potrebujeme spraviť, aby sme nezopakovali chyby z minulosti?
Diskutovať budú:

  • Zdeněk Čech (Ekonóm, Európska komisia)
  • Richard Filčák (Vedúci Prognostického ústavu SAV)
    Moderuje Lukáš Osvald (Človek v ohrození).

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene