A4 - Priestor súčasnej kultúry   |   6. nov — 20:00

Kapitalks na Jednom svete: Ľudské práva až pod kožu

Diskusia s holandským umelcom Sanderom van Busselom 

Hostia:
Sander van Bussel
Zuzana Števulová riaditeľka Centra právnej pomoci

Moderuje Michal Lipták

Vo februárovom čísle Kapitálu viedla reportérka Sára Činčurová rozhovor s holandským umelcom Sanderom van Busselom, ktorý na tohtoročnom Jednom svete vytetuje 70 ľuďom na kožu text Deklarácie ľudských práv.

Sander sa venuje komunitnému umeniu, spájaniu ľudí, sociálnej interakcii a experimentálnemu umeniu. Je aj iniciátorom projektu Human Rights Tattoo, ktorý vznikol v roku 2012. Jeho cieľom je vytetovať celý text Všeobecnej deklarácie ľudských práv prostredníctvom 6 773 jednotlivých písmen rôznym ľuďom po celom svete. Tí si svoje písmeno nevyberajú, tetuje sa v poradí slov a písmen deklarácie.

Sander sa rozhodol uskutočniť tento projekt po tom, ako v roku 2004 zavraždili v Keni jeho priateľa, reportéra Stevena Naysha. Odvtedy sa eventy tetovania za ľudské práva organizujú po celom svete v spolupráci s múzeami, univerzitami, organizáciami, festivalmi, tetovacími salónmi. Písmeno si dali vytetovať už tisíce ľudí. Nie je to práca jedného umelca, ale celej komunity ľudí, doposiaľ zo 76 krajín.

V diskusii so Zuzanou Števulovou, riaditeľkou Ligy za ľudské práva, bude Sander hovoriť o svojom projekte a o prepájaní umenia s otázkou ľudských práv.

Diskusia prebehne naživo 6. novembra od 20:00 v A4–priestor súčasnej kultúry. Diskusiu si budete môcť pozrieť aj online na našom webe a Facebooku. Zapojte sa do diskusie: www.slido.com s #kapitalks.

Jazyk: angličtina

Vstupné: vstup voľný

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene