Kapitalks na Jednom svete: Ľudské práva až pod kožu

Diskusia s holandským umelcom Sanderom van Busselom 

Hostia:
Sander van Bussel
Zuzana Števulová riaditeľka Centra právnej pomoci

Moderuje Michal Lipták

Vo februárovom čísle Kapitálu viedla reportérka Sára Činčurová rozhovor s holandským umelcom Sanderom van Busselom, ktorý na tohtoročnom Jednom svete vytetuje 70 ľuďom na kožu text Deklarácie ľudských práv.

Sander sa venuje komunitnému umeniu, spájaniu ľudí, sociálnej interakcii a experimentálnemu umeniu. Je aj iniciátorom projektu Human Rights Tattoo, ktorý vznikol v roku 2012. Jeho cieľom je vytetovať celý text Všeobecnej deklarácie ľudských práv prostredníctvom 6 773 jednotlivých písmen rôznym ľuďom po celom svete. Tí si svoje písmeno nevyberajú, tetuje sa v poradí slov a písmen deklarácie.

Sander sa rozhodol uskutočniť tento projekt po tom, ako v roku 2004 zavraždili v Keni jeho priateľa, reportéra Stevena Naysha. Odvtedy sa eventy tetovania za ľudské práva organizujú po celom svete v spolupráci s múzeami, univerzitami, organizáciami, festivalmi, tetovacími salónmi. Písmeno si dali vytetovať už tisíce ľudí. Nie je to práca jedného umelca, ale celej komunity ľudí, doposiaľ zo 76 krajín.

V diskusii so Zuzanou Števulovou, riaditeľkou Ligy za ľudské práva, bude Sander hovoriť o svojom projekte a o prepájaní umenia s otázkou ľudských práv.

Diskusia prebehne naživo 6. novembra od 20:00 v A4–priestor súčasnej kultúry. Diskusiu si budete môcť pozrieť aj online na našom webe a Facebooku. Zapojte sa do diskusie: www.slido.com s #kapitalks.

Jazyk: angličtina

Vstupné: vstup voľný

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene