ČISTÉ UMENIE

Czysta sztuka

Tajomstvo „poslednej diktatúry v Európe“ odhalené. Film o súčasnom Bielorusku, spoločenských zmenách, slobode a umení. – Záhadný umelec sa objavuje v rôznych štvrtiach Minska. Rozprestrie plátno a začne maľovať. Vytvára zvláštne geometrické obrazce, obdĺžniky a štvorce… Krok za krokom spoznávame umelca bližšie. Je ním jeden z najsľubnejších bieloruských maliarov Zachar Kudin. Čo sa skrýva za jeho tajomnými obdĺžnikmi a štvorcami? Čaká nás prekvapujúce vysvetlenie… – Film mal premiéru v máji 2019. Na konci roka spáchal jeho protagonista samovraždu.

České titulky k filmu Čisté umenie si môžete zapnúť priamo v prehrávači kliknutím na CC. Tu môžete v „Settings“ nastaviť aj zobrazenie (veľkosť, priehľadnosť) titulkov.

K tomuto filmu sme si pre vás pripravili diskusiu s režisérom Maximom Shvedom. Pozrieť si ju môžete 7. 11. o 21:00 na našom Facebooku alebo Youtube.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Nezabudnite za neho zahlasovať v dotazníku

Budeme vďační, ak sa po skončení filmu zapojíte do nášho výskumu o tom, ako prežívate online festival. Ďakujeme.

Predaj lístkov na konkrétne filmy je sprístupnený až v deň streamovania filmu (priamo v detaile každého filmu). Na pozeranie filmov môžete využiť aj festivalové permanentky. Tie boli v predaji len do konca októbra.

Réžia

Maksim Šved / Poľsko, Bielorusko / 2019 / 52 min.

Jazyk

rusky

Titulky

české

Téma

Politické režimy a konflikty

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene