JEDNOSMERNÝ LÍSTOK

One Way Ticket

Hoci dvaja kamaráti strávili dvadsať rokov v utečeneckom tábore v Ugande, nikdy sa nevzdali nádeje na cestu za lepším životom. Jean-Pierre, jeho žena s deťmi a 84-ročná mama sa pripravujú vydať z tábora Kjangwali do USA prostredníctvom presídľovacieho programu.
Dobre vyzerajúci a charizmatický hudobník Isaiah sa tam chce dostať, aby mohol študovať na lekárskej fakulte. Čaká ich obrovská životná zmena. Film zobrazuje ich sny a túžby, ako aj každodenné boje a odcudzenie, ktoré prežívajú v cudzej krajine.

Film One way ticket je k dispozícii len s anglickými titulkami. Pozrieť si ho preto môžete v zľavnenej cene 2€.

Premietanie filmu je financované Európskou úniou v rámci aktivít Európskej migračnej siete (EMN), ktorú na Slovensku koordinuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). Film je prezentovaný v rámci Globálneho filmového festivalu IOM o migrácii.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Budeme vďační, ak sa po skončení filmu zapojíte do nášho výskumu o tom, ako prežívate online festival. Ďakujeme.

Predaj lístkov na konkrétne filmy je sprístupnený až v deň streamovania filmu (priamo v detaile každého filmu). Na pozeranie filmov môžete využiť aj festivalové permanentky. Tie boli v predaji len do konca októbra.

Réžia

Grégoire Gosset / Francúzsko / 2019 / 82 min.

Jazyk

anglicky

Titulky

anglické

Téma

Migrácia

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene