JEDNOSMERNÝ LÍSTOK

One Way Ticket

Hoci dvaja kamaráti strávili dvadsať rokov v utečeneckom tábore v Ugande, nikdy sa nevzdali nádeje na cestu za lepším životom. Jean-Pierre, jeho žena s deťmi a 84-ročná mama sa pripravujú vydať z tábora Kjangwali do USA prostredníctvom presídľovacieho programu.
Dobre vyzerajúci a charizmatický hudobník Isaiah sa tam chce dostať, aby mohol študovať na lekárskej fakulte. Čaká ich obrovská životná zmena. Film zobrazuje ich sny a túžby, ako aj každodenné boje a odcudzenie, ktoré prežívajú v cudzej krajine.

Film One way ticket je k dispozícii len s anglickými titulkami. Pozrieť si ho preto môžete v zľavnenej cene 2€.

Premietanie filmu je financované Európskou úniou v rámci aktivít Európskej migračnej siete (EMN), ktorú na Slovensku koordinuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). Film je prezentovaný v rámci Globálneho filmového festivalu IOM o migrácii.

Tento film je zapojený do diváckej súťaže. Hlasujte zaň a vyhrajte zaujímavé ceny.

Budeme vďační, ak sa po skončení filmu zapojíte do nášho výskumu o tom, ako prežívate online festival. Ďakujeme.

Predaj lístkov na konkrétne filmy je sprístupnený až v deň streamovania filmu (priamo v detaile každého filmu). Na pozeranie filmov môžete využiť aj festivalové permanentky. Tie boli v predaji len do konca októbra.

Réžia

Grégoire Gosset / Francúzsko / 2019 / 82 min.

Jazyk

anglicky

Titulky

anglické

Téma

Migrácia

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene