HOSTIA

Pozrite si, koho tento rok budete môcť stretnúť na Jednom svete – naživo aj online!

Ivona Remundová

V posledných rokoch sa venuje svojim trom deťom. Ako dula podporuje ženy počas tehotenstva a pôrodu a tiež sa podieľa na propagácii dokumentárneho filmu v rámci projektu KineDok. Spoločne s manželom Filipom Remundom založila svoju vlastnú PR agentúru a produkčnú firmu Studio Prosvěta. Vo zvyšnom čase je Djkou, spolupracuje na scenároch dokumentárnych filmov a moderuje rozhovory s ľuďmi, ktorí hýbu svetom.

Tomáš Hlaváček

Tomáš pôsobí ako nezávislý dokumentarista a zameriava sa na kritické zachytenie súčasných politicko-sociálnych i spoločensko-kultúrnych tém. Jeho film Bývať proti všetkým, ktorý si pozriete aj na Jednom svete, zachytáva vznik občianskej politickej strany, ktorá sa usiluje o presadenie účinnej sociálnej politiky, predovšetkým riešenie bytovej núdze rodín s deťmi vo svojom meste.

Jan Šikl

Jan Šikl pracuje vo vlastnej firme Pragafilm. Vytvoril mnoho dokumentov pre Českú televíziu ako napr. Kufre do neznáma, Finálový výkop, Na ceste a mnohé ďalšie. V spoločnosti DaDa scenáristicky a režijne vytvoril mnoho dielov dokumentárneho seriálu Desať storočí architektúry, ktorý odvysielala Česká televíze. V spolupráci s Českou televíziou tiež vznikali filmy z cyklu Súkromné ​​storočie, ktoré boli uvedené na rade medzinárodných festivalov a získali mnohé ocenenia.

Jindřich Andrš

Jindřich je debutujúci režisér a producent. Jeho dokument Nová šichta o baníkovi, ktorý sa rozhodol stať programátorom, si tento rok budete môcť pozrieť v programe Jedného sveta. S prípadovou štúdiou úspešnej impact kampane sa zúčastní aj Industry programu Dni zmeny.

Maia Martiniak

Maia je režisérka dokumentárnych filmov a produkčná televíznych relácii, eventov a reklám. Vo svojich dokumentárnych filmoch sa venuje environmentálnym témam, rozvojovej spolupráci a téme rešpektovania práv detí a žien. S dokumentom Neviditeľná minulý rok na Jednom svete získala Divácku cenu aj ocenenie medzinárodnej poroty. Tento rok je sama súčasťou poroty.

Anja Dziersk

Anja v roku 2002 spoluzaložila produkčnú spoločnosť Kloos & Co. Medien, ktorá produkuje medzinárodné dokumenty pre televízie a kiná. O šesť rokov neskôr s partnerom založili svetovú sales spoločnosť Rise and Shine, v ktorej je Anja zodpovedná za konanie festivalov a predaj filmového katalógu. Tento rok je na Jednom svete súčasťou medzinárodnej poroty.

Hasse van Nunen

Hasse van Nunen je producentka dokumentárnych filmov a scenáristka. Založila Impact Academy, celoosvetvovú iniciatívu na zlepšenie spoločenského vplyvu dokumentárnych filmov. Pracuje aj ako producentka a scenáristka ďalších dokumentárnych projektov a ako lektorka.

Zoran Stefanović

Zoran Stefanović je srbský spisovateľ, vydavateľ a kultúrny aktivista, známy predovšetkým ako zakladateľ niekoľkých kultúrnych sietí vrátane projektu Rastko. Ako spisovateľ, dramatik a scenárista bol asi dvadsaťkrát ocenený na národnej a medzinárodnej úrovni.

Boris Mitic

Skladal satirické diela do časopisov, päť rokov žil na rôznych kontinentoch a pracoval pre popredné medzinárodné médiá. Napriek tomu, že táto práca bola dobre platená, postupne všetky nevýhody novinárskeho života zatienili jeho vlastný život a v dôsledku toho sa Boris rozhodol radikálne zmeniť všetko: opustil prácu, všetky peniaze minul na videokameru a začal točiť filmy.  

Eefje Blankevoort

Eefje Blankevoort je spoluzakladateľkou novinárskej produkčnej spoločnosti Prospektor. Píše články a knihy, režíruje a upravuje dokumentárne filmy. Je riaditeľkou interaktívneho transmediálneho projektu Shadow game. 

Maarten Stoltz

Maarten je od roku 2011 súčasťou tímu festivalu Movies that Matter. Je spoluzodpovedný za jeho filmový program a ďalšie akcie súvisiace s filmom počas celého roka. Okrem práce na Movies that Matter, Maarten pracoval dva roky ako učiteľ histórie pre dospelých, niekoľko rokov ako IT špecialista v nemocnici a je známy ako motivačný rečník a moderátor.

Ilona Wisniewska

Ilona Wiśniewska je poľská spisovateľka a novinárka, ktorá posledných desať rokov sídli na nórskom severnom pobreží. Napísala tri non-fiction knihy (o Svalbarde, Finnmarku a Západnom Grónsku), ako aj niekoľko článkov o týchto oblastiach. Jej hlavným zameraním sú ľudia na severe, najmä pôvodné obyvateľstvo a ich súčasná situácia. Jej prvá kniha „Białe“ („White“, 2014) je výsledkom piatich rokov, ktoré strávila v Longyearbyene medzi ľuďmi z päťdesiatich krajín. Kniha Biele vyšla vo vydavateľstve Absynt.

Zobraziť podujatie

Alan Berliner

Alan Berliner je popredný americký dokumentarista, ktorého celovečerné dokumenty boli vysielané po celom svete a boli ocenené na špičkových medzinárodných filmových festivaloch. Získal tri ceny Emmy a retrospektívy svojich filmov uviedol v Múzeu moderného umenia, v Medzinárodnom centre fotografie v New Yorku a na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Amsterdame.  

Zobraziť film

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene