Impact Days – Industry program Jedného sveta 2022

Vytvorené v spolupráci s #DocsConnect Taskovski Training IMPACT expertkami Khadidjou Benouataf & Irenou Taskovski.

Ako vytvoriť príležitosť pre váš film, aby sa stal nástrojom zmeny? Je váš film pripravený dostať sa na trh, no zároveň chcete, aby zapôsobil a bol katalyzátorom akcie? Impact distribúcia je jednoducho povedané, získanie správneho publika, ktoré si pozrie váš film, je to krok ďalej, ktorý nás vedie od porozumenia a uvedomenia k činom. 

Pozývame vás na časti programu Impact days, určené pre verejnosť: 

STREDA
9. november 2022, 11:15 – 13:15

Knižnica Goethe inštitútu, Panenská 33, Bratislava 

Čo je to film impact, čo je to impact kampaň, a ako súvisí impact s filmovou distribúciou / masterclass 
Čo to je impact kampaň a ako pracovať s impactom v rámci filmovej distribúcie? Aké výzvy impact prináša a ako s nimi pracovať?  
Súčasťou masterclass je moderovaná diskusia s tvorcami dokumentárneho filmu Naša voľba, náš hlas ako ukážka impactu z praxe. 

PIATOK 11. november 2022
10:00 – 11:00

Knižnica Goethe inštitútu, Panenská 33, Bratislava 

Záverečný pitching projektov prihlásených do Impact days 2022
Pozývame vás na záverečný pitching troch projektov, ktoré počas Impact days 2022 tvorili svoju impact kampaň. Zároveň máte príležitosť rozhodnúť, kto sa stane víťazom o najlepší pitch Impact days 2022. 

11:30 – 12:30
Knižnica Goethe inštitútu, Panenská 33, Bratislava 

Prezentácia impact kampane filmu Shadow game / prípadová štúdia 
Prípadové impact štúdie sú navrhnuté tak, aby inšpirovali a posilnili filmárov. Khadidja Benouataf vám predstaví prehľad o prebiehajúcej impact kampani mnohonásobne oceneného európskeho dokumentárneho filmu Shadow game

Časť Impact Days – neverejná časť

Workshop Dni zmeny
Workshop, počas ktorého tri prihlásené projekty pod vedením expertiek a tútorov pripravia koncept svojich impact kampaní, so zameraním na posilnenie spoločenského dosahu ich filmov, na dosiahnutie spoločenskej zmeny. Najlepšiu kampaň určí porota zložená s návštevníkov ich záverečného pitchingu.

Projekty prihlásené do workshopu Dni zmeny:

Kto sú oni
réžia: Barbara Vojtašáková
producent: FTF VŠMU, Nataša Jurčová Findrová

Informačná hodnota faktov už takmer stratila na cene. Na cene ale získala emócia, vďaka ktorej vedia médiá informácie predať. Magisterský film Barbary Vojtašákovej s názvom „Kto sú oni“ bude túto tému reflektovať a analyzovať rôzne obranné mechanizmy, pomocou ktorých sa ľudia vysporiadavajú s informačným smogom. Pôjde o štyri portréty, natáčané formou štylizovaných observácií. Režisérka bude s protagonistami nahrávať terapeutické rozhovory, ktoré bude používať prevažne vo forme voiceoveru. Film sa zároveň zaoberá témou pravdivosti v dokumentárnom filme. Ide o kombináciu dokumentu a mokumentárneho filmu, keďže jeden z protagonistov bude vo filme reprezentovať falošnú autoritu. Film chce poukázať na to, aké jednoduché je (nie len v dokumentárnom filme) vytvoriť „zdanie pravdy“. A aké potrebné je overovať si informácie, ktoré k nám prichádzajú.  

Hlavička
réžia: Vanda Raýmanová
producent: Vanda Raýmanová, Eva Pavlovičová

Alica (10) a jej rodina sa kvôli autistickému bratovi presťahovali z mesta na vidiek. Alica volá brata „Hlavička“, kvôli prilbe, ktorú nosí pre svoju vlastnú bezpečnosť. Aby deti zo susedstva nepristupovali k Alici s predsudkami, rozhodne sa existenciu brata zatajiť. Ale keď jej rodičia záhadne zmiznú, musí prekonať svoju hanblivosť a požiadať deti o pomoc pri ich hľadaní a záchrane. Pátracej akcie sa zúčastní aj Hlavička. Deti sú konfrontované s jeho inakosťou, a aj on počas cesty prechádza postupnou premenou. 

Tútorky Impact days 2022 a workshopu Dni zmeny

Khadidja Benouataf, pôvodne novinárka, Khadidja je viceprezidentkou IMPACT SOCIAL CLUB, think-tanku impactu vo Francúzsku, strategičkou impactu v BIM – Best Impact Movies a poradnou členkou Doc Society’s Global Impact Producer’s Alliance. Školí profesionálov a študentov filmového priemyslu v stratégiách impactu vo Francúzsku a na medzinárodnej úrovni (Dixit -Le film français, FOCAL, MIGROS STORYLAB, International Media Foundation, Filmakademie Baden-Württemberg, École W-Paris-Panthéon-Assas/CFJ), pôsobí ako členka panelu a dohliada na impact laby na medzinárodných filmových festivaloch (BERLINALE, FIPADOC, FIFDH, DOK LEIPZIG, MOVIES THAT MATTER, SUNNY SIDE OF THE DOC).  

V roku 2021 sa stala členkou skupiny mentorov Pour-cent Culturel Migros Story Lab (Švajčiarsko). Navrhla impact kampane pre niekoľko ocenených dokumentov: The Zimov Hypothesis, réž. Denis Sneguirev, Le Dernier Refuge – The Last Shelte, réž. Ousmane Samassekou, Zinder, réž. Aïcha Macky a francúzsku impact kampaň pre film Shadow Game, réž. Eefje Blankevoort & Els Van Driel. 

Khadidja Benouataf je tiež koordinátorkou programu FIFO Tahiti Hors-Les-Murs v rámci International Oceanian Documentary Film Festival. V roku 2019 FIFO Tahiti hostilo prvé laboratórium Good Pitch Impact Lab vo Francúzsku. 

Irena Taskovski, zakladateľka spoločnosti Taskovski Films v Londýne, s pobočkami po celej Európe. 

 
Irena pracuje ako filmová konzultantka a expertka na marketing, impact distribúciu, financovanie a taktiež pre festivaly a pre mnohé filmové inštitúcie, ako HBO Europe, TRT world, Asian Cinema Fund, Dok.incubator CZ, Sources Germany a ako Head Tutor pre Emerging Producers na MFDF Ji.hlava CZ. 

Je zakladateľkou vzdelávacieho programu „#Docsconnect – Film Training for Conscious Creative Leaders and Film Residencies“.  

Irena vyštudovala pražské FAMU. Študovala aj na Filmovej a televíznej škole Sama Spiegela v Jeruzaleme a magisterský titul získala na National Film & Television School v Londýne vo Veľkej Británii.  

Je facilitátorkou a koučkou 5Rhythms metódy, všímavosti v pohybe a koučkou pohybu pre osobný a profesionálny rozvoj filmových profesionálov, je zanietenou aktivistkou za životné prostredie, mier a ľudskú jednotu a ambasádorkou duševného zdravia filmových profesionálov a tiež matkou osemročného syna. 

Filmografia: 

2022 The Golden Thread (dokumentárny film; producentka)  
2020 Tales from the Prison Cell (dokumentárny film; co-producentka 
2015 Ukrainian Sheriffs (dokumentárny film; producentka) 
2015 Surire (dokumentárny film; výkonná producentka) 
2012 Who Will Be a Gurkha (dokumentárny film; producentka) 
2010 All for the Good of the World and Nosovice! (dokumentárny film; producentka) 
2010 Czech Peace (dokumentárny film; producentka) 
2004 Czech Dream (dokumentárny film; producentka) 
2003 The Guest (krátky film; producentka) 
2002 Village B. (krátky dokumentárny film; producentka) 
1999 Plays I used to Play (krátky film; producentka) 
 

Program Impact days 2022 je vytvorený v spolupráci s IMPACT LAB #DocsConnect Taskovski Training programme a financovaný vďaka Heinrich Boel Stiftung.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene