Café Európa: Prikovaní k obrazovkám

Žijeme v dobe, kedy naše životy ovládajú komunikačné technológie. Najsilnejší otlačok vtláčajú do detí a tínedžerov. Ako to mení ich psychiku, dozrievanie, denné návyky, schopnosť koncentrovať sa a nadväzovať plnohodnotné vzťahy, si rozoberieme v diskusii Prikovaní k obrazovkám.

Nebudeme len nariekať, ponúkneme i praktické riešenia a oboznámime sa s Digtálnou stretégiou EÚ, na ktorej sa dohodla Európska komisia v spolupráci s vedcami a mysliteľmi 21. storočia.

Moderuje Kristína Tormová.

Diskutujú:

  • Radim Dvořák 12 rokov pracoval v Bruseli pre Európsky výbor regiónov a Európsku komisiu na Generálnom riaditeľstve pre regionálnu politiku. Angažovaný otec troch detí, ktorý sa dennodenne potýka s nástrahami digitálneho sveta.
  • Martina Vagačová– rodičovská poradkyňa a lektorka kurzov Efektívneho rodičovstva, autorka knihy Ako prežiť rodičovstvo. Vyše dekádu poskytuje poradenstvo pedagógom, vychovávateľom i rodičom. Radí im, ako prekonávať nástrahy a výzvy, ktoré výchova detí prináša a uchovať si zdravý, harmonický vzťah medzi dospelým s dieťaťom.
  • Tomáš Kriššák– odborník na informačnú bezpečnosť, ktorý v tejto oblasti vzdeláva študentov, dospelých i seniorov. Vytvoril úspešnú vzdelávaciu platformu Projekt HOPE. Vo svojich projektoch zameraných na kritické myslenie a mediálnu gramotnosť šíri osvetu a odolnosť voči dezinformáciám.

Jazyk: slovenský.

Diskusia prebehne naživo 9.novembra 16:00-17:00 v A4-priestor súčasnej kultúry. Je prepojená s filmom Prikovaní k obrazovkám, ktorý si na festivale pozriete online.

Vstupné: vstup voľný (nutná bezplatná registrácia cez GoOut).

Diskusiu si budete môcť pozrieť aj online na našom webe a Facebooku.

Zapojiť do diskusie sa môžete na www.sli.do #prikovani.

Diskusia sa koná v spolupráci s iniciatívou Svet medzi riadkami a bola podporená z prostriedkov SlovakAid a Európskej únie.

Na všetky podujatia Jedného sveta je podmienkou plné očkovanie.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene