Café Európa: Prikovaní k obrazovkám

Žijeme v dobe, kedy naše životy ovládajú komunikačné technológie. Najsilnejší otlačok vtláčajú do detí a tínedžerov. Ako to mení ich psychiku, dozrievanie, denné návyky, schopnosť koncentrovať sa a nadväzovať plnohodnotné vzťahy, si rozoberieme v diskusii Prikovaní k obrazovkám.

Nebudeme len nariekať, ponúkneme i praktické riešenia a oboznámime sa s Digtálnou stretégiou EÚ, na ktorej sa dohodla Európska komisia v spolupráci s vedcami a mysliteľmi 21. storočia.

Moderuje Kristína Tormová.

Diskutujú:

  • Radim Dvořák 12 rokov pracoval v Bruseli pre Európsky výbor regiónov a Európsku komisiu na Generálnom riaditeľstve pre regionálnu politiku. Angažovaný otec troch detí, ktorý sa dennodenne potýka s nástrahami digitálneho sveta.
  • Martina Vagačová– rodičovská poradkyňa a lektorka kurzov Efektívneho rodičovstva, autorka knihy Ako prežiť rodičovstvo. Vyše dekádu poskytuje poradenstvo pedagógom, vychovávateľom i rodičom. Radí im, ako prekonávať nástrahy a výzvy, ktoré výchova detí prináša a uchovať si zdravý, harmonický vzťah medzi dospelým s dieťaťom.
  • Tomáš Kriššák– odborník na informačnú bezpečnosť, ktorý v tejto oblasti vzdeláva študentov, dospelých i seniorov. Vytvoril úspešnú vzdelávaciu platformu Projekt HOPE. Vo svojich projektoch zameraných na kritické myslenie a mediálnu gramotnosť šíri osvetu a odolnosť voči dezinformáciám.

Jazyk: slovenský.

Diskusia prebehne naživo 9.novembra 16:00-17:00 v A4-priestor súčasnej kultúry. Je prepojená s filmom Prikovaní k obrazovkám, ktorý si na festivale pozriete online.

Vstupné: vstup voľný (nutná bezplatná registrácia cez GoOut).

Diskusiu si budete môcť pozrieť aj online na našom webe a Facebooku.

Zapojiť do diskusie sa môžete na www.sli.do #prikovani.

Diskusia sa koná v spolupráci s iniciatívou Svet medzi riadkami a bola podporená z prostriedkov SlovakAid a Európskej únie.

Na všetky podujatia Jedného sveta je podmienkou plné očkovanie.

Festival finančne podporil

ceske centrum bratislavaEu komisia

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri

Ďakujeme za poskytnutý webhosting zadarmo: