Diskusia Denníka N: Nestratíme sa 

Režisérka filmu Nestratíme sa (We Will Not Fade Away) Alisa Kovalenko sa po vypuknutí vojny na Ukrajine rozhodla odložiť videokameru a bojovať za svoju krajinu. Po čase však opäť vzala kameru do rúk, aby jej prostredníctvom hovorila o tom, čo sa v jej krajine deje. Film Nestratíme sa začala natáčať ešte v roku 2019. Po vtrhnutí ruských vojsk na Ukrajinu na chvíľu prestala, no napokon ho dokončila. Redaktor Denníka N Oliver Rehák sa bude o dianí na Ukrajine, ale aj o dokumentovaní konfliktu zhovárať nielen so samotnou Alisou Kovalenko, ale aj so slovenským režisérom Pavlom Pekarčíkom, ktorý na Ukrajinu začal chodiť a nakrúcať už po roku 2014. Na jar 2022, po vypuknutí konfliktu, sa vydal do Charkova, kde strávil niekoľko týždňov v metre. Výsledkom je film Svetloplachosť (Photophobia), ktorý mal premiéru Benátkach, získal hlavnú cenu na festvale vo Waršave a stal sa oficiálnym slovenským kandidátom na Oscara.

Diskusia sa uskutoční 4. 11. o 17.15 v A4 – priestor súčasnej kultúry.

Diskusii predchádza premietanie filmov V cudzine a Nestratíme sa o 15:00 v A4 – priestor súčasnej kultúry.

Premietanie filmu a diskusiu IOM počas filmového festivalu Jeden svet 2023 podporilo Ministerstvo zahraničných vecí Nórskeho kráľovstva.

IOM

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene