Jeden svet po zotmení

Silné filmové zážitky si vyžadujú analýzu v priateľskom rozhovore a množstvo filmových hostí zase príležitosť na zoznámenie sa a nové priateľstvá. Preto ani po zotmení neopúšťajte Jeden svet a pokračujte s nami pri bare a v kaviarni A4 – priestoru súčasnej kultúry. Vo vybraných časoch nám budú do tanca hrať aj jedineční dídžeji. 

UTOROK 8. novembra 22:00

DJ NED je DJ a umelec pôvodom z Kene, ktorý sa hudbe venuje už skoro 20 rokov. Zameriava sa na Reggae, World Music, Hip Hop, Punjabi a africké rytmy. Pochádza z chudobného prostredia, preto sa naučil robiť hudbu kreatívne a vystačil si s akýmkoľvek vybavením, ktoré bolo v tom čase dostupné vrátane deejayingu pomocou kaziet a hifi gramofónov. V súčasnosti uprednostňuje profesionálne gramofóny, no na to, aby ľuďom dodal dobré vibes, použije čokoľvek, čo je k dispozícii. Momentálne žije na Slovensku, hráva v mnohých kluboch a na festivaloch v Bratislave a prináša do mesta svoj exkluzívny štýl párty rocku s kultúrnym nádychom. Skvele inšpirovaný DJmi, ako sú Jazzy Jeff a Federation Sounds, môžete očakávať veľa oldschoolovej flavy a riddimov s niektorými africkými a pandžábskymi hitmi a hip-hopovými prvkami, ako je scratching, ktorý okorení Nedov set!

STREDA 9. novembra a ŠTVRTOK 10. novembra  22:00

KARAOKE TUNDRA je všestranný, ťažko zaraditeľný hudobník a producent ukrajinského pôvodu, ktorý sa venuje dídžejingu a tvorbe vlastných beatov. Na svojom konte má projekty ako Futurologický kongres alebo Kačica s hlavou tigra. Na Slovensko sa vrátil, pochopiteľne, z rovnakých dôvodov, ako sem prišli ostatní Ukrajinci – pre inváziu ruských vojsk. 

IRRENAFFORD prišla do Bratislavy s prvou vlnou utečencov po tom, čo bol jej rodný Charkiv vystavený masívnemu ostreľovaniu a ruskej agresii. Zážitky a pocity z vojny a emigrácie pretavuje do elektrických setov, v ktorých kombinuje grime, techno, juke a breakbeat so zvukmi sirén a padajúcich bômb. 

PIATOK 11. novembra 22:00

Vesnu už vyše 10 rokov vytvára v Bratislave oázy slobody pre slovenskú queer komunitu. Je matkou legendárnej párty Tepláreň, z ktorej sa neskôr stal rovnako kultový bar. S vášňou sebe vlastnou organizuje viaceré klubové noci, ktoré sa stali pojmami na slovenskej tanečnej scéne, najznámejšie sú Homomat a Shame. Na týchto akciách našiel ako DJ aj svoje zázemie. Vesnu je digitálny šaman, ktorý túži, aby sa ľudia na parkete stretli sami so sebou a aj jeden s druhým. Hypnotickými beatmi prekonáva vzdialenosti, hravými setmi s nečakanými zvratmi pripomína, že všetko je tu a teraz. Rád sa pohybuje od techna cez house až po disco. Má rád rauš noci, ale aj nehu rána. Presvedčilo sa o tom publikum vo väčšine domácich klubov, no Vesnu vystupoval aj na festivaloch Grape, maďarskom Sziget či nemeckom Rote Dichte. Za sebou má aj sety na berlínskej party Betriebsfeier či berlínskom vydaní Daddy Issues, hral na akcii Homostash v Londýne či v pražskom klube Bukanýr.

Jeden svet po zotmení

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene