Krížom Krážom – vyšívacia dielňa pre malých aj veľkých 

Kúzelná výtvarná dielňa s tvorcami krátkeho animovaného filmu Krížom Krážom. Ako vznikal vyšívaný film a čo je podstatou krížikovej výšivky? To a všetko ostatné, čo vás zaujíma, môžete spoznať pri vyšívaní s autorskou dvojicou Ninou Rybárovou a Tomášom Rybárom. Workshop je určený pre každého, kto si to chce vyskúšať alebo si len poprezerať výtvarné návrhy a trebárs si aj kresliť. Festival Jeden svet si v roku 2023 zvolil tému láska. Tá je zároveň hlavným hýbateľom v príbehu filmu Krížom Krážom, ktorého hlavným motívom je sila priateľstva. 

Účastníctvo dielne dostáva automaticky zadarmo vstup na premietanie pásma filmov Fest Anča pre deti Jedného sveta v ten istý deň o 15:30 v Slovenskej národnej galérii.

Dieľňa je prístupná aj pre zrakovo a sluchovo znevýhodnených a nevidiacich ľudí. Výtvarná dieľňa sa uskutoční 5.11., 10:00 v Slovenskej národnej galérii a dá sa na ňu prihlásiť na tomto odkaze.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene