Mykologická prechádzka

Ktoré huby sú bezpečné, či chutné? Podľa čoho ich spoznáme? Na čo si dať pozor? Takto možno znejú praktické hubárske otázky. Svet húb je však oveľa komplexnejší a zaujímavejší, ako sa na prvý pohľad zdá – huby ovplyvňujú prostredie viac ako si dokážeme predstaviť, citlivo reagujú na zmeny vo svojom okolí, alebo aj na stav klímy, dokážu medzi sebou účinne komunikovať.

V spolupráci so skúsenými mykológmi, ktorí pracujú ako poradcovia pre Slovenské národné múzeum prinášame tento rok možnosť dozvedieť sa viac o hubách a to priamo na miestach, kde rastú. Stretneme sa na bratislavskej Železnej studničke a vydáme sa smerom, kde je najväčšia možnosť zaujímavých nálezov. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť sprievodného podujatia k filmu Mushroom speaks premietanému v rámci tohtoročného filmového festivalu Jeden svet a preneste sa do sofistikovaného a tajomného sveta húb.

Prineste si teplé oblečenie a vhodnú obuv do lesa, nádoby na huby (ideálne košík, alebo papierové vrecko), príručné atlasy, fotoaparáty.

Prechádzka sa uskutoční 7. novembra o 9:00. Plánovaná dĺžka podujatia je 3 hodiny. Miesto stretnutia: Železná studnička, zástavka autobusu č. 43 (8:50 odchod zo zástavy Patrónka).

Na mykologickej prechádzke sa môžu zúčastniť len registrovaní účastníci, maximálny počet účastníkov je 30. Vstupné je zadarmo.

Jazyk: slovenský.

Facebook event.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene