Mykologická prechádzka

Ktoré huby sú bezpečné, či chutné? Podľa čoho ich spoznáme? Na čo si dať pozor? Takto možno znejú praktické hubárske otázky. Svet húb je však oveľa komplexnejší a zaujímavejší, ako sa na prvý pohľad zdá – huby ovplyvňujú prostredie viac ako si dokážeme predstaviť, citlivo reagujú na zmeny vo svojom okolí, alebo aj na stav klímy, dokážu medzi sebou účinne komunikovať.

V spolupráci so skúsenými mykológmi, ktorí pracujú ako poradcovia pre Slovenské národné múzeum prinášame tento rok možnosť dozvedieť sa viac o hubách a to priamo na miestach, kde rastú. Stretneme sa na bratislavskej Železnej studničke a vydáme sa smerom, kde je najväčšia možnosť zaujímavých nálezov. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť sprievodného podujatia k filmu Mushroom speaks premietanému v rámci tohtoročného filmového festivalu Jeden svet a preneste sa do sofistikovaného a tajomného sveta húb.

Prineste si teplé oblečenie a vhodnú obuv do lesa, nádoby na huby (ideálne košík, alebo papierové vrecko), príručné atlasy, fotoaparáty.

Prechádzka sa uskutoční 7. novembra o 9:00. Plánovaná dĺžka podujatia je 3 hodiny. Miesto stretnutia: Železná studnička, zástavka autobusu č. 43 (8:50 odchod zo zástavy Patrónka).

Na mykologickej prechádzke sa môžu zúčastniť len registrovaní účastníci, maximálny počet účastníkov je 30. Vstupné je zadarmo.

Jazyk: slovenský.

Facebook event.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene