Audiovízia bez bariér

Predstavte si situáciu, že prídete do kina, ale z filmu nemáte žiadny zážitok. Pretože ho nepočujete. Pretože nemôžete vidieť, čo sa na plátne deje. V súčasnosti je snaha odstrániť akékoľvek bariéry v obchodoch, dopravných prostriedkoch alebo v uliciach. Rovnako aj v kultúrnych inštitúciách by žiadne skupiny ľudí nemali pociťovať marginalizáciu. Práve preto budú predstavitelia kultúrnych a audiovizuálnych inštitúcii debatovať s expertami na inklúziu v Európe.

Inklúzia je totiž cesta rešpektu, kde je akceptovaná každá bytosť. Festival Jeden svet chce budovať kontakt so všetkými divákmi bez rozdielu. A rád by svoje poznatky a skúsenosti odovzdal ďalším podujatiam a bežným projekciám v kine. Diskusii bude predchádzať krátka prednáška Mariany Chytilovej o inkluzívnych audiovizuálnych podujatiach.

Moderuje: Emília Perez (expertka v oblasti dostupnosti v audiovizuálnych médiách), diskutujú: Alexandra Strelková (Asociácia nezávislých producentov), Zita Hoszuová (hlavná manažérka Kina Lumiére), Mariana Chytilová (poradkyňa prístupnosti), Dušana Blašková (Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska), Tomáš Janísek (Únia filmových distribútorov), Martin Šmatlák (Audiovizuálny fond), Michal Hefty (lektor slovenského posunkového jazyka, riaditeľ Myslím – centra kultúry Nepočujúcich)

Projekt Jeden svet bez bariér podporila Nadácia mesta Bratislavy.

Jazyk : slovenčina, tlmočené do posunkového jazyka.

Diskusia prebehne naživo 9.novembra o 18:00 v A4-priestor súčasnej kultúry.

Vstupné: voľné (nutná bezplatná registrácie cez GoOut).

Diskusiu si budete môcť pozrieť aj online na našom webe a Facebooku.

Do diskusie sa môžete zapojiť cez www.slido.com #bariery.

Na všetky podujatia Jedného sveta je podmienkou plné očkovanie.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene