Audiovízia bez bariér

Predstavte si situáciu, že prídete do kina, ale z filmu nemáte žiadny zážitok. Pretože ho nepočujete. Pretože nemôžete vidieť, čo sa na plátne deje. V súčasnosti je snaha odstrániť akékoľvek bariéry v obchodoch, dopravných prostriedkoch alebo v uliciach. Rovnako aj v kultúrnych inštitúciách by žiadne skupiny ľudí nemali pociťovať marginalizáciu. Práve preto budú predstavitelia kultúrnych a audiovizuálnych inštitúcii debatovať s expertami na inklúziu v Európe.

Inklúzia je totiž cesta rešpektu, kde je akceptovaná každá bytosť. Festival Jeden svet chce budovať kontakt so všetkými divákmi bez rozdielu. A rád by svoje poznatky a skúsenosti odovzdal ďalším podujatiam a bežným projekciám v kine. Diskusii bude predchádzať krátka prednáška Mariany Chytilovej o inkluzívnych audiovizuálnych podujatiach.

Moderuje: Emília Perez (expertka v oblasti dostupnosti v audiovizuálnych médiách), diskutujú: Alexandra Strelková (Asociácia nezávislých producentov), Zita Hoszuová (hlavná manažérka Kina Lumiére), Mariana Chytilová (poradkyňa prístupnosti), Dušana Blašková (Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska), Tomáš Janísek (Únia filmových distribútorov), Martin Šmatlák (Audiovizuálny fond), Michal Hefty (lektor slovenského posunkového jazyka, riaditeľ Myslím – centra kultúry Nepočujúcich)

Projekt Jeden svet bez bariér podporila Nadácia mesta Bratislavy.

Jazyk : slovenčina, tlmočené do posunkového jazyka.

Diskusia prebehne naživo 9.novembra o 18:00 v A4-priestor súčasnej kultúry.

Vstupné: voľné (nutná bezplatná registrácie cez GoOut).

Diskusiu si budete môcť pozrieť aj online na našom webe a Facebooku.

Do diskusie sa môžete zapojiť cez www.slido.com #bariery.

Na všetky podujatia Jedného sveta je podmienkou plné očkovanie.

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene