Lenka Kačmárová

Filmy – káva – diskusia

Počas celého druhého dňa festivalu sa v priestoroch Art Books Coffee premietajú filmy Persona Grata, Swat za dverami a O Soni a jej rodine.

O 16:00 sa začala diskusia s režisérkou filmu Persona Grata Danielou Krajčovou. Moderovala Zuzana Límová.

Foto: Terézia Škorupová

K práci s ľuďmi na úteku ju inšpiroval pobyt vo Francúzsku, kde bola otázka emigrantov a žiadateľov i žiadateliek o azyl už dlhšiu dobu rozoberaná. Práve práca s ľuďmi na úteku bola ďalšou múzou autorky pre nakrútenie spomínaného dokumentu. Materiály na film režisérka zbierala od roku 2015. Animáciu vytvárala na umeleckom stole s jednoduchým podkladom. Hlavnou postavou filmu je chlapec, jeden zo žiadateľov o azyl. „Vybrala som si ho, lebo sa na to pozerá s humorom,“ povedala režisérka.

Film sa premietal aj v slovenských kinách, kde zožal pozitívnu spätnú väzbu. Film si môžete pozrieť v každý deň trvania festivalu v Art Books Coffee od 10:00 do 19:00 hod.

Foto: Terézia Škorupová

Autori: Alexandra Ščevlíková, František Šodor

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene